Broumovsko

Pondělí 19.srpen 2019

Poslední aktualizace20.08.2019 04:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - S KŮŽÍ NA BUBEN - Divadlo Ypsilon

Napsat e-mail Tisk

S KŮŽÍ NA BUBEN - Divadlo Ypsilon  

Název:
S KŮŽÍ NA BUBEN - Divadlo Ypsilon
Datum konání:
27.01.2011 19.00 h
Místo konání:
Městské divadlo - Broumov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Režie: Jan Marek
Výprava: Jan Marek
Hudba: Jan Jiráň a Botafogo
Dramaturgie: Jan Marek, Petr Vacek

Účinkují:
Forman Milan Hugo, Vacek Petr, Vyskočilová Barbora, Jiráň Jan, Šváb Daniel, Renč Dominik, Noha Jan, Skočdopolová Barbora, Nový Pavel

 Ano, všichni známe televizní talkshow. Ale jen z obrazovky. Jak to vypadá z druhé strany kamery? Jak žije televizní svět? A co se stane, když do světa celebrit a pomíjivé televizní slávy vnikne ortodoxní loutkář? A co kdyby se v tom světě ocitl sám....Don Quixote???

Vstupenky, které si u nás rezervujete je nutno vyzvednout do týdne od jejich rezervování.
Po tomto datu budou všechny rezervace zrušeny a lístky nabídnuty k dalšímu prodeji.
Děkujeme za pochopení.

Místo konání

Místo:
Městské divadlo -
Ulice:
Mírové náměstí 54
Město:
Broumov

Popis

V domě čp. 54, patřícímu od r. 1419 městu, byla již od 2. pol. 18. stol. pořádána představení místních ochotníků a kočujících divadelních společností. 21. 2. 1804 Dr. Franz Kneisler (1762 – 1829), lékař ve službách broumovského klášterního panství, poslal městskému magistrátu přípis, v němž navrhl využití městského domu čp. 54 jako stálého zdroje příjmů pro chudobinec. V přízemí domu by byla zřízena pracovna lékaře a místnost pro nemocné, poschodí by bylo vyhrazeno pro divadelní sál, ve kterém by bylo ovšem možné pořádat i další akce, jako hudební produkce, veřejné zkoušky žáků apod. Úpravy budovy byl ochoten provést sám s podporou městské veřejnosti. V květnu 1804 nakonec krajský úřad svoluje k zahájení divadelního provozu v budově čp. 54 s tím, že divadelní kusy budou muset být předem úředně schvalovány.

Původní budova divadla byla r. 1838 poškozena požárem a při opravách byly obnoveny krovy a pozměněno průčelí. Celkově byla budova divadla přestavěna v roce 1902 (hlediště s balkónem, štukovou a malířskou výzdobou, jeviště, šatny) a částečně stavebně upravována v letech 1931 (průčelí). 1935, v 80. letech a v roce 1997 (průčelí).

Kapacita divadla je 195 míst.

divadlo 


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře