Broumovsko

Úterý 20.duben 2021

Poslední aktualizace21.04.2021 04:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Slon Bimbo v Tramtárii

Napsat e-mail Tisk

Slon Bimbo v Tramtárii  

Název:
Slon Bimbo v Tramtárii
Datum konání:
16.10.2010 15.00 h
Místo konání:
Městské divadlo - Broumov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Pořádá: Město Broumov.

Vstupné: 40,- Kč

Předprodej a rezervace vstupenek: Infocentrum Broumov, t: 491 524 168, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rezervované vstupenky si, prosím, vyzvedněte max. 1 den před plánovaným termínem konání akce. Po tomto datu všechny rezervace rušíme a lístky nabídneme k dalšímu prodeji.

Veselá středně velká pohádková férie s řadou masek a převleků. Malý slon Bimbo je smutný. Všichni se mu smějí kvůli tomu, že má dlouhý nos a velké uši. Vydá se do světa hledat kamarády. Projde řadou zvířecích území – královstvím netopýrů, zemí bílého králíka, říší hravých gepardů, územím chechtavých papoušků a houbovým pralesem. Bimbo potká žirafí princeznu, které se záhadně ztratily žirafí ozdobné puntíky. Kdyby nepotkala Bimba, nikdy už by je nenašla. Bimbo se díky dlouhému nosu stal skutečným detektivem.

Místo konání

Místo:
Městské divadlo -
Ulice:
Mírové náměstí 54
Město:
Broumov

Popis

V domě čp. 54, patřícímu od r. 1419 městu, byla již od 2. pol. 18. stol. pořádána představení místních ochotníků a kočujících divadelních společností. 21. 2. 1804 Dr. Franz Kneisler (1762 – 1829), lékař ve službách broumovského klášterního panství, poslal městskému magistrátu přípis, v němž navrhl využití městského domu čp. 54 jako stálého zdroje příjmů pro chudobinec. V přízemí domu by byla zřízena pracovna lékaře a místnost pro nemocné, poschodí by bylo vyhrazeno pro divadelní sál, ve kterém by bylo ovšem možné pořádat i další akce, jako hudební produkce, veřejné zkoušky žáků apod. Úpravy budovy byl ochoten provést sám s podporou městské veřejnosti. V květnu 1804 nakonec krajský úřad svoluje k zahájení divadelního provozu v budově čp. 54 s tím, že divadelní kusy budou muset být předem úředně schvalovány.

Původní budova divadla byla r. 1838 poškozena požárem a při opravách byly obnoveny krovy a pozměněno průčelí. Celkově byla budova divadla přestavěna v roce 1902 (hlediště s balkónem, štukovou a malířskou výzdobou, jeviště, šatny) a částečně stavebně upravována v letech 1931 (průčelí). 1935, v 80. letech a v roce 1997 (průčelí).

Kapacita divadla je 195 míst.

divadlo 


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free