Broumovsko

Úterý 20.duben 2021

Poslední aktualizace21.04.2021 04:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - TARTUFFE GAMES / DIVADLO NA ZÁBRADLÍ

Napsat e-mail Tisk

TARTUFFE GAMES / DIVADLO NA ZÁBRADLÍ  

Název:
TARTUFFE GAMES / DIVADLO NA ZÁBRADLÍ
Datum konání:
20.10.2010 19.00 h
Místo konání:
Městské divadlo - Broumov
Kategorie:
Divadlo

Popis

Vstupné: 290,- Kč

Pořádá: Město Broumov
 
 
Předprodej a rezervace vstupenek: Infocentrum Broumov, t.: 491 524 168, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Rezervované vstupenky si, prosím, vyzvedněte max. 1 den před plánovaným termínem konání akce. Po tomto datu všechny rezervace rušíme a lístky nabídneme k dalšímu prodeji.

Dle překladů Vladimíra Mikeše a Emanuela Františka Züngela
Dramaturgie - Lucie Ferenzová, Ivana Slámová
Scéna - Nikola Tempír
Kostýmy - Iva Němcová
Režie Jan Frič

Hrají
Pavel Liška - Tartuffe, pokrytec
Zdena Hadrbolcová - Paní Pernellová, matka Orgonova
Jiří Ornest - Orgon, manžel Elmíry
Natália Drabiščáková - Elmíra, druhá žena Orgonova
Jaromír Nosek - Damis, Orgonův syn z prvního manželství
Dana Marková - Marianna, Orgonova dcera z prvního manželství
Ladislav Hampl - Valér, Mariannin nápadník
Miloslav Mejzlík - Kleantes, Orgonův švagr
Gabriela Pyšná - Dorina, Mariannina komorná
Vladimír Marek - Pan Loyal, soudní vykonavatel
Leoš Noha - Pan Ouředník, provozní
Jana Kozubková - Filipka, služka paní Pernellové

Anotace
Klasická komedie francouzské dramatiky. Hra se odehrává v Paříži v druhé polovině 17. století za vlády Ludvika XIV. Zámožný a vlivný měšťan dobrého jména se seznámí v kostele se zbožným žebrákem, kterému nabídne pomoc a pohostinnost svého domu. Marně se cela rodina snaží svému panu vysvětlit, že Tartuffe je lišák. Nebezpečná hra s upírem začíná.
Rok 1664. Tajná organizace Společnost Nejsvětější svátosti disponuje informátory, kteří se snaží mít pod kontrolou život společnosti. Neuvěřitelné!
Společenská hra „Kdo je Tartuffe?“ – Má být inscenace Tartuffa zábavným pořadem, když změkne jediný pevný bod ve vesmíru? – Taky toužíte po opravdovém příteli? – Máte dopředu rozmyšlené tahy, i když se hraje v kostky? – Je možné hrát o morálce a lásce pod stolem? – S posedlostí nejdál dojdeš.

Místo konání

Místo:
Městské divadlo -
Ulice:
Mírové náměstí 54
Město:
Broumov

Popis

V domě čp. 54, patřícímu od r. 1419 městu, byla již od 2. pol. 18. stol. pořádána představení místních ochotníků a kočujících divadelních společností. 21. 2. 1804 Dr. Franz Kneisler (1762 – 1829), lékař ve službách broumovského klášterního panství, poslal městskému magistrátu přípis, v němž navrhl využití městského domu čp. 54 jako stálého zdroje příjmů pro chudobinec. V přízemí domu by byla zřízena pracovna lékaře a místnost pro nemocné, poschodí by bylo vyhrazeno pro divadelní sál, ve kterém by bylo ovšem možné pořádat i další akce, jako hudební produkce, veřejné zkoušky žáků apod. Úpravy budovy byl ochoten provést sám s podporou městské veřejnosti. V květnu 1804 nakonec krajský úřad svoluje k zahájení divadelního provozu v budově čp. 54 s tím, že divadelní kusy budou muset být předem úředně schvalovány.

Původní budova divadla byla r. 1838 poškozena požárem a při opravách byly obnoveny krovy a pozměněno průčelí. Celkově byla budova divadla přestavěna v roce 1902 (hlediště s balkónem, štukovou a malířskou výzdobou, jeviště, šatny) a částečně stavebně upravována v letech 1931 (průčelí). 1935, v 80. letech a v roce 1997 (průčelí).

Kapacita divadla je 195 míst.

divadlo 


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free