Broumovsko

Sobota 27.únor 2021

Poslední aktualizace27.02.2021 10:05

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Adventní koncert - Adventus Domini

Napsat e-mail Tisk

Adventní koncert - Adventus Domini  

Název:
Adventní koncert - Adventus Domini
Datum konání:
08.12.2012 19.00 h
Místo konání:
Kostel sv. Vojtěcha - Broumov
Kategorie:
Hudba

Popis

ADVENTUS DOMINI      

Koncert připravil David Novotný za podpory města Broumov a Královéhradeckého kraje. Adventus Domini je adventní mariánská mše v českých kancionálech 15. – 16. století, kde vystoupí Schola Gregoriana Pragensis: umělecký vedoucí — David Eben, dirigent - Hasan El-Dunia, účinkují: Ondřej Maňour, Martin Prokeš, Stanislav Předota, Michal Medek, Marek Šulc, Michal Mačuha, Tomáš Lajtkep.

Výtěžek putuje do Dětského domova v Broumově a občanskému sdružení Společné cesty. Záštitu přijal starosta Broumova Milan Kotrnec.

Předprodej vstupenek: Infocentrum Broumov, Mírové náměstí 105, Broumov, tel. +420 491 524 168.

Cena vstupenky 150,- Kč.

Místo konání

Místo:
Kostel sv. Vojtěcha -
Město:
Broumov

Popis

Dnešní podoba kláštera je výsledkem vrcholně barokní přestavby. V roce 1726 schválil opat Zinke úplné odstranění starého konventu a vetší části budovy opatství a jejich nahrazení novostavbou dle projektu Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Obrovská stavba, která na severní straně vystoupila za původní hranice klášterního areálu, byla stavebně dokončena během pouhých šesti let do roku 1733. Dientzenhofer je také autorem návrhu výzdoby vnitřních prostor kláštera, realizovaných vynikajícími umělci pražského baroka – štukatérem Bernardem Spinettim, freskařem Janem Karlem Kovářem či malířem Felixem Antonínem Schefflerem. Nejstarší písemná zmínka o klášterním kostele sv. Vojtěcha je z roku 1357, kdy byla pravděpodobně dokončena stavba gotického dvoulodí s polygonálním závěrem knežiště a dvěma věžemi – velkou hodinovou v ose západního závěru a menší zvonicí při severní straně kněžiště. Po požáru v roce 1684 byl kostel barokně přestavěn Martinem Alliem v letech 1685–1688. Na bohaté vnitřní výzdobě chrámu se podíleli štukatéři T. a A. Soldatiové, freskař J. J. Steinfels, sochaři M. V. Jäckel a K. J. Hiernle. Oltářní obrazy v šesti bočních kaplích namaloval V. V. Reiner.

Webové stránky kláštera v Broumově.

 kostel_vojtech

vojt


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free