Broumovsko

Sobota 26.září 2020

Poslední aktualizace26.09.2020 13:12

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - ArtCafé: Randi Pontoppidan & Luboš Soukup

Napsat e-mail Tisk

ArtCafé: Randi Pontoppidan & Luboš Soukup  

Název:
ArtCafé: Randi Pontoppidan & Luboš Soukup
Datum konání:
01.04.2020 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Hudba

Popis

Luboš Soukup je český jazzový saxofonista, klarinetista a skladatel, který od roku 2010 žije v Kodani v Dánsku, kam ho přivedla touha poodhalit závěs skandinávské hudby, načerpat svěží inspiraci a navázat nové kontakty. Úspěšně dokončil magisterské studium na tamější hudební akademii Rytmisk musikkonservatorium, kterému předcházelo studium na VOŠ J. Ježka v Praze a na Akademii Muzyczne K. Szymanowskiego v Katovicích v Polsku. Poslední roky se intenzivně věnuje komponování a svým dánským i českým projektům, za kterými do Česka vyráží několikrát ročně. Randi Pontoppidan je skladatelkou, experimentální zpěvačkou, improvizátorkou, zvukovou básnířkou a pedagožkou. Je také uznávanou a vyhledávanou zpěvačkou, improvizátorkou a skladatelkou. Pracuje živě se smyčkovými nástroji a jinými elektronickými zařízeními. Svým hlasem zkoumá hudební krajiny a přináší nové zvuky. Hlas se stává nástrojem. Od bezplatné improvizace, bezplatného jazzu až po současnou hudbu vyvinula Pontoppidan v průběhu let extrémně rozšířené techniky zpěvu.

Vstupné: 190 Kč / 150 Kč (pro členy klubu ArtCafé)
Prodej vstupenek: Předprodej on-line nebo v pokladně prohlídkového okruhu​
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web