Broumovsko

Čtvrtek 2.duben 2020

Poslední aktualizace 1.04.2020 10:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Jana Koubková - Smrt Standardismu

Napsat e-mail Tisk

Jana Koubková - Smrt Standardismu  

Název:
Jana Koubková - Smrt Standardismu
Datum konání:
14.05.2014 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Hudba

Popis

Projekt, který se s tradičním pojetím jazzu zcela rozchází. Jakýkoliv standard je v nestandartním provedení. Myšlenka projektu existuje dlouho a jedním z impulzů k jeho realizaci bylo zpěvaččino rozhodnutí vydat v roce 2014 knihu jejich textů a postřehů. Vzniklo tak netypické trio, které zpěvačku představuje v mnohem subtilnějších a zároveň syrovějších polohách a hudebně dává maximálně vyniknout jejím autorským textům. Jana Koubková přizvala kytaristu Romana Hampachera a bubeníka Jana Červenku. Nová sestava vlastně odráží trochu drsnější pohled na život, zpěvačka se tímto daleko víc přiblížila blues a šansonu, jednotlivé skladby jsou výrazně písničkovější, hudba více slouží textu, vše je syrovější a vyprázdněnější, bez zbytečných not.

www.janakoubkova.cz

Pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska

koubk

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře