Broumovsko

Neděle 5.duben 2020

Poslední aktualizace 4.04.2020 08:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Jazzová kavárna - poslechový večer

Napsat e-mail Tisk

Jazzová kavárna - poslechový večer  

Název:
Jazzová kavárna - poslechový večer
Datum konání:
19.09.2012 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Hudba

Popis

Jazzová kavárna - poslechový večer

Dovolujeme si Vás pozvat na další poslechový večer v rámci Jazzové kavárny. Tentokrát Vám hudbu bude vybírat Petr Kořínek, kontrabasista, pianista, skladatel a pedagog. Vybírat bude skladby, které nahrál se skupinami a orchestry během své více než padesátileté hudební praxe. Byly to: S+HQ Karla Velebného, Jazz Celula Laca Decziho, Jazzový orchestr československého rozhlasu, Kvartet Karla Růžičky, několik mezinárodních sestav s Josefem "Dodo" Šošokou a řada jazzových skupin, které sestavil a vedl (Pražské jazzové kvarteto, Trio Petra Kořínka, Moravské jazzové duo, Petr Kořínek Jazz Orchestra atd.).

Jednoho z nich vám představí 12.prosince 2012 v live koncertu.

Pořádá: Agentura pro rozvoj Broumovska.

Vstupné: 50 Kč

jazz

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře