Broumovsko

Čtvrtek 2.duben 2020

Poslední aktualizace 1.04.2020 10:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Sarah Tolar Quartet

Napsat e-mail Tisk

Sarah Tolar Quartet  

Název:
Sarah Tolar Quartet
Datum konání:
24.04.2013 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Hudba

Popis

SARAH TOLAR QUARTET (USA/CZ) - jazzový live večer ArtCafé

Koncert newyorské jazzové hvězdy Sarah Tolar – autorky, písničkářky a interpretky, která je známa silnými jazzovými sklony, vřelými melodiemi a emotivně naléhavými texty v oduševnělé interpretaci. Během studií na slavné University of North Texas získala 1. cenu za „nejlepší jazzovou zpěvačku" této vysoké školy.  Sarah posléze opustila Texas a přestěhovala se do New Yorku, kde se dodnes věnuje své hudební kariéře. Vystupuje pravidelně pro publikum v New Yorku, Bostonu, Washingtonu, na Floridě, v Texasu a v Kalifornii, ale má za sebou i čínské turné.

Debutové autorské album Big Blue Moon (Velký modrý měsíc), které vyšlo v dubnu 2009, je elegantním mixem mnoha hudebních vlivů, je zároveň moderní i nadčasové, přemýšlivé i muzikální.

www.sarahtolar.com

sarah

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře