Broumovsko

Čtvrtek 2.duben 2020

Poslední aktualizace 1.04.2020 10:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - TRIO WUH – Wilkins, Uhlíř, Helešic

Napsat e-mail Tisk

TRIO WUH – Wilkins, Uhlíř, Helešic  

Název:
TRIO WUH – Wilkins, Uhlíř, Helešic
Datum konání:
14.01.2015 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Hudba

Popis

ArtCafé – Live Jazz: TRIO WUH (USA/CZ) – Wilkins, Uhlíř, Helešic

Po přečtení respekt budících jmen získáte představu o koncertu Tria WUH. Vynikající americký pianista SKIP WILKINS, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů FRANTIŠEK UHLÍŘ a bubenická legenda JAROMÍR HELEŠIC. Program jazzového tria je sestaven z vlastních skladeb Skipa Wilkinse, Františka Uhlíře a amerických standardů.

Rezervace vstupenek: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 734 570 141

vuch

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře