Broumovsko

Středa 19.prosinec 2018

Poslední aktualizace20.12.2018 04:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Triumph des Willens

Napsat e-mail Tisk

Triumph des Willens  

Název:
Triumph des Willens
Datum konání:
12.10.2018 19.30 h
Místo konání:
Vernéřovice - Vernéřovice
Kategorie:
Hudba

Popis

TRIUMPH des Willens 2018:

Nejslavnostněji spočinula na vymřelé zemi vlhká záře slunce, nejnarkotičtěji zpívalo ticho, nejmocněji vanul v těchto chvílích přírodou dech Boha. Nehnutě hleděly na ostré své obrazy ve vodě velké stromy, jako zakletí obři rybník obstupující - jako sny mrtvých. Ano, neboť celá příroda nic jiného není než posmrtné sny zemřelých; a život jest jen zas posmrtným snem věcí těch, nebo čehosi jiného. Nálada podobná jako dnes. Slunce pokleslé, smrtelně strnulé hory, chlad, průzračný vzduch, jaký bývá v Čechách jen na podzim.

Bahratal (blackmetal punk // Praha)
https://www.youtube.com/watch?v=COMVo8wnT2U

Übel (blackmetal punk // Wiena - Praha)
https://ubel.bandcamp.com/releases

Lezok (occult black // Praha)
https://lezok.bandcamp.com/releases

Lichens (black metal // Sudetenland)
https://lichens.bandcamp.com/

Pá 12. 10. @ Kostel Panny Marie Pomocné, Vernéřovice
Start 19:30
Mapa: https://mapy.cz/s/34OMj
GPS: 50.6185958N, 16.1906508E
Na místě bar a možnost přespání uvnitř kostela.

metal

Místo konání

Místo:
Vernéřovice -
Město:
Vernéřovice

Popis

Obec se nachází nedaleko města Meziměstí. Leží na potoce, který tvoří přítok řeky Stěnavy. Za vesnicí se zdvíhají kopce navazující na Mirošovské stěny - hřeben tvoří rozvodí Baltského a Severního moře.

Přesné datum vzniku obce není známo. Do r. 1434 místo nepatřilo mezi vsi klášterního panství, ale již v r. 1375 je ve Vernéřovicích zmiňován vlastní farní kostel. Později farnost ztratila a opět nabyla samostatnost. Matrika zaznamenávající narození existovala ve vesnici od r. 1629, od r. 1724 potom také smuteční a úmrtní matrika farního úřadu. Do r. 1890 byla ve Vernéřovicích lékařská praxe a až do r. 1945 zde působila porodní asistentka. První škola vznikla v obci v r. 1582.

V obci se nachází kostel sv. Michaela archanděla - autorem je pravděpodobně Kryštof Dientzenhofer. Tento barokní kostel je centrální stavbou, patří k nejzachovalejším z celé barokní skupiny. Vznikl v l. 1719-20. Další méně zachovalou památkou je bývalá kaplička vybudovaná r. 1878 u studánky a zbytky křížové cesty v jejím okolí. Po jejím zřízení se studánka stala hojně navštěvovaným místem.

Webové stránky obce.

verne1

verne


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře