Broumovsko

Sobota 4.duben 2020

Poslední aktualizace 4.04.2020 08:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Večer s Janem Burianem

Napsat e-mail Tisk

Večer s Janem Burianem  

Název:
Večer s Janem Burianem
Datum konání:
21.11.2012 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Hudba

Popis

Literárně - hudební večer plný vyprávění o hudbě, cestách a životě vůbec, kterým vás provede Jan Burian, písničkář, spisovatel, básník, hudebník, publicista, průvodce po světě a televizní moderátor.

Jan Burian od roku 1970 vystoupil na více než čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích. V současné době vystupuje mimo jiné i v rockové sestavě svého syna Jiřího. Od roku 1990 vydal více než deset knih (sbírky poezie, paměti, fejetony a také publikace inspirované cestováním). Jeho široký záběr vystihuje kniha Jitky Kulhánkové „Posezení s Janem Burianem".

poster_Burian_02_w

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře