Broumovsko

Úterý 17.září 2019

Poslední aktualizace19.09.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Pod sluncem tma - film v rámci festivalu Jeden svět

Napsat e-mail Tisk

Pod sluncem tma - film v rámci festivalu Jeden svět  

Název:
Pod sluncem tma - film v rámci festivalu Jeden svět
Datum konání:
24.03.2012 20.00 h
Místo konání:
Pellyho domy - Police nad Metují
Kategorie:
Kino

Popis

POD SLUNCEM TMA

Nejnovější snímek renomovaného českého dokumentaristy Martina Marečka nás zavede do odlehlé zambijské vesnice Masuku. V roce 2006 zde čeští rozvojoví experti Milan Smrž a Tomáš Tožička realizovali projekt elektrifikace areálu školy s nemocnicí, který přinesl do vesnice tolik potřebné světlo. Po pěti letech se dvojice vrací do Zambie a ke svému zděšení nacházejí jimi důmyslně vybudovaný systém v troskách. I přes řadu komplikací se pouštějí do oprav škod způsobených neodbornými zásahy vesničanů a potvrzují rčení o „zlatých českých ručičkách". Dokument o jejich misi vznáší otázky o nejrůznějších úskalích rozvojové pomoci. Snímek získal hned tři ocenění na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě - hlavní cenu v soutěžní sekci Česká radost, Cenu diváků a Cenu Silver Eye a v rámci Cen české filmové kritiky byl oceněn jako Nejlepší dokumentární film roku 2011.

Režie: Martin Mareček

Česká republika, 83 min.

Host: režisér filmu Martin Mareček

Místo konání

Místo:
Pellyho domy -
Město:
Police nad Metují

Popis

Pellyho domy jsou budovou, která spolu s radnicí tvoří dominantu polického náměstí. Pod stejným názvem byla také roku 2007 zřízena organizační složka města – Centrum kultury a vzdělávání Pellyho domy. Historie Pellyho domů.

Foto archiv Police nad Metují

pel1

pel2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře