Broumovsko

Pátek 10.duben 2020

Poslední aktualizace10.04.2020 09:39

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Pod sluncem tma - film v rámci festivalu Jeden svět

Napsat e-mail Tisk

Pod sluncem tma - film v rámci festivalu Jeden svět  

Název:
Pod sluncem tma - film v rámci festivalu Jeden svět
Datum konání:
24.03.2012 20.00 h
Místo konání:
Pellyho domy - Police nad Metují
Kategorie:
Kino

Popis

POD SLUNCEM TMA

Nejnovější snímek renomovaného českého dokumentaristy Martina Marečka nás zavede do odlehlé zambijské vesnice Masuku. V roce 2006 zde čeští rozvojoví experti Milan Smrž a Tomáš Tožička realizovali projekt elektrifikace areálu školy s nemocnicí, který přinesl do vesnice tolik potřebné světlo. Po pěti letech se dvojice vrací do Zambie a ke svému zděšení nacházejí jimi důmyslně vybudovaný systém v troskách. I přes řadu komplikací se pouštějí do oprav škod způsobených neodbornými zásahy vesničanů a potvrzují rčení o „zlatých českých ručičkách". Dokument o jejich misi vznáší otázky o nejrůznějších úskalích rozvojové pomoci. Snímek získal hned tři ocenění na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě - hlavní cenu v soutěžní sekci Česká radost, Cenu diváků a Cenu Silver Eye a v rámci Cen české filmové kritiky byl oceněn jako Nejlepší dokumentární film roku 2011.

Režie: Martin Mareček

Česká republika, 83 min.

Host: režisér filmu Martin Mareček

Místo konání

Místo:
Pellyho domy -
Město:
Police nad Metují

Popis

Pellyho domy jsou budovou, která spolu s radnicí tvoří dominantu polického náměstí. Pod stejným názvem byla také roku 2007 zřízena organizační složka města – Centrum kultury a vzdělávání Pellyho domy. Historie Pellyho domů.

Foto archiv Police nad Metují

pel1

pel2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře