Broumovsko

Neděle 25.říjen 2020

Poslední aktualizace24.10.2020 07:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - 6. Broumovské diskuse

Napsat e-mail Tisk

6. Broumovské diskuse  

Název:
6. Broumovské diskuse
Datum konání:
06.11.2019 - 07.11.2019 
Místo konání:
Dřevník - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Téma: Důvěra a porozumění

Broumovské diskuse jsou každoroční konferencí, která otevírá důležitá témata naší společnosti. Je určena všem, kteří cítí spoluzodpovědnost za svět, ve kterém žijeme.

Konference se koná v broumovském klášteře, jenž býval odnepaměti centrem kultury a vzdělanosti, a i dnes inspiruje k zamyšlení, setkávání a zastavení. Na konferenci ctíme
pravidla demokratické diskuse: zdvořilost, věcnost, poctivost, otevřenost a trpělivost.

Jména hostů budeme postupně zveřejňovat.

PROGRAM:

Panel I: Důvěřujeme státu a institucím?

Co je to důvěra? Jak jsme na tom s důvěrou ve stát a instituce v České republice? Proč je důležité důvěřovat státu a jeho institucím? Je důvěra základním předpokladem demokracie? Co způsobuje absence důvěry? Jakou roli v navozování důvěry a porozumění ve společnosti hraje občanská společnost? Jak lze rozvíjet institucionální důvěru? Jak míra důvěry ve společnosti ovlivňuje kvalitu života? Proč (ne)důvěřujeme evropským institucím?

Panel II: 30 let naší demokracie: Proměny důvěry a porozumění

Jaký je vztah důvěry a demokracie? Jak se proměnila naše důvěra ve stát na instituce za posledních 30 let? Co mohou politici udělat pro porozumění ve společnosti? Co způsobuje absence důvěry ve společnosti?

Panel III: Jak si více důvěřovat a lépe porozumět

Jak se utváří důvěra? Jak překonávat nedůvěru? Co by se ve společnosti změnilo, kdybychom si více důvěřovali? Jak hledat cesty k porozumění mezi lidmi s rozdílnými názory? Co je překážkou většího porozumění mezi generacemi? Co můžeme pro vyšší míru důvěry ve společnosti udělat my sami – každý z nás?

191007 6BD plakát press

Místo konání

Místo:
Dřevník -
Město:
Broumov

Popis

Multifunkční sál pro pořádání kulturních a společenských akcí v areálu klášterní Zahrady v Broumově. Na místě původního dřevníku, dílen a garáží vyrostl multifunkční sál. Půlmetrové nosné zděné sloupy, které tvořily podchycení krovu původního dřevníku a vnějšího dřevěného bednění, byly rozebrány a znovu použity. Na sál navazují šatny pro účinkující.

drevnik

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web