Broumovsko

Úterý 20.duben 2021

Poslední aktualizace21.04.2021 04:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Broumovské nástěnné malby od středověku do baroka

Napsat e-mail Tisk

Broumovské nástěnné malby od středověku do baroka  

Název:
Broumovské nástěnné malby od středověku do baroka
Datum konání:
22.08.2013 - 23.08.2013 
Místo konání:
Broumov - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

malby

Římskokatolická farnost – děkanství Broumov ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Josefově a občanským sdružením Omnium, si vás dovolují pozvat na odborný seminář Broumovské nástěnné malby od středověku do baroka věnující se nástěnné malbě od středověku do baroka v Broumově a nedalekém okolí. Seminář je připraven v rámci projektu Pro život kostelů Broumovska.

Cílem semináře je seznámit účastníky s prací anonymních středověkých mistrů a dílem barokního malíře Felixe Antonína Schefflera, který působil na Broumovsku pro zdejší benediktinský klášter. V rámci přednáškových bloků zazní příspěvky kapacit Univerzity Karlovy v Praze a Akademie věd České republiky, stejně jako restaurátorů, kteří pracovali na obnově zainteresovaných nástěnných maleb.

Dvoudenní seminář s exkurzí (účast na obou dnech není podmínkou) konaný ve dnech 22. – 23. 8. 2013 v Broumově je určen pro odborníky zaměřené na historii umění, historii jako takovou, restaurátory, památkáře z řad NPÚ, krajů a obcí s rozšířenou působností, dále kolegy z galerií, muzeí a dalších institucí či prostě zájemce o bohatou historii Broumovska. Rádi uvítáme i vysokoškolské studenty uměleckohistorických a restaurátorských oborů. Vstup je zdarma. Vedle přednáškových cyklů je připravena exkurze s výkladem v Broumově i v nedalekých Martínkovicích v kostele sv. Martina a Jiří.

Další informace k průběhu semináře vám poskytne: Mgr. Pavel Mach - NPÚ ÚOP v Josefově, tel: 724 586 281, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   a Ing. Jakub Děd - Omnium, o.s., Broumov, tel: 739 385 928, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Zájemci o přenocování si mohou zajistit ubytování přímo nebo se obrátit na Omnium o.s. pro zprostředkování a zajištění na místě. V průběhu semináře konaného v bývalé Kreslírně klášterního gymnázia v Broumově je možné občerstvení v klášterní kavárně. Z důvodu zajištění dopravy prosíme účastníky o přihlášení na seminář do 12. 8. 2013 na adresu - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Těšíme se společné setkání a Vaší účast,

Jakub Děd, Omnium o.s. ve spolupráci s Římskokatolickou farností - děkanství Broumov a NPÚ ÚOP v Josefově

www.omniumos.cz , www.broumovfarnost.cz

Pozvánka ke stažení.

Místo konání

Místo:
Broumov - Webové stránky
Město:
Broumov

Popis

Broumov je městem s bohatou historií a množstvím kulturních památek. Historické centrum Broumova s měšťanskými domy, morovým sloupem a několika kostely je městskou památkovou zónou. Dominantou Broumova je benediktinský klášter (národní kulturní památka), přístupný veřejnosti k prohlídkám. Další významnou památkou je hřbitovní kostel P. Marie - nejstarší dřevěná sakrální stavba v Čechách. S historií regionu seznamuje Muzeum Broumovska, umístěné v areálu kláštera. Broumov je východiskem několika turistických cest do Broumovských stěn a Javořích hor. Okolí města nabízí ke shlédnutí mnoho dalších památek, přírodních zajímavostí, možností pro turistiku a cykloturistiku.

Webové stránky města.

br1

br2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

 • Free World Broumov 2021
  Tu cest nám především ukazuje "prezident" Zeman a ...
  20.04.21 11:35
  Napsal: Fanda
 • Free World Broumov 2021
  pražští kavárenští povaleči a eurohujeři nám ukazu...
  20.04.21 09:56
  Napsal: Jarek Nový
 • Free World Broumov 2021
  https://www.broumovske.info/forum/add.php?page=1&t...
  19.04.21 13:45
  Napsal: Jan Kantor
 • Free World Broumov 2021
  Je jedno, že plácám kraviny. Hlavně, že něco plácá...
  19.04.21 10:12
  Napsal: Jan Kantor
 • Zločin a trest
  Díky pane Petře. Je to moc zajímavé a poučné počte...
  18.04.21 14:48
  Napsal: Jan Kantor

Fotka dne

free