Broumovsko

Pondělí 25.květen 2020

Poslední aktualizace26.05.2020 04:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - "Filmovej večer filmů Miroslava Šolce"

Napsat e-mail Tisk

"Filmovej večer filmů Miroslava Šolce"  

Název:
"Filmovej večer filmů Miroslava Šolce"
Datum konání:
20.04.2012 18.00 h
Místo konání:
Machovská Lhota - Machovská Lhota
Kategorie:
Oznámení

Popis

Lhotský zpívánky, pan Norbert Wintr a hostinec "U Lidmanů" Vás srdečně zvou na

FILMOVEJ VEČER FILMŮ MIROSLAVA ŠOLCE Z POLICE NAD METUJÍ

"Večír bude zahájenej sjetovou premiérou filmu Vostatky ve Lhotě. Dále budou promítaný týlle dokumenty: Suchodolská kaplička, Taková jsem já - vo Marušce Hauschkový ze Stroužnýho, Polický Gen - Když se řekne Kousal a vostaneli krapítek čásku tak třá i nějakej inej. Přestáuky mezi filmama vyplněj Lhotský zpívánky. No a tólle ušecko se bude konat v pátek 20. dubna 2012 od 18 hod. na sále v hostinci, kdepak jinde než "U Lidmanů". Tak přijďte malinko vomrknout to stříbrný plátno a pobavit se ... šak tý radosti na sjetě mnoho néni...Stupný japa inak než dobrovolný."

Místo konání

Místo:
Machovská Lhota -
Město:
Machovská Lhota

Popis

Machovská Lhota, místní část městyse Machova, leží uprostřed Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, v údolí mezi Broumovskými stěnami a polským národním parkem Góry Stołowe. Klidné horské prostředí Machovské Lhoty je ideálním východiskem pro všechny typy turistiky, horská kola, horolezectví, lyžování, houbaření nebo jednoduše kvalitní odpočinek pro celou rodinu či jednotlivce. Okolí Machova nabízí krásnou a romantickou přírodu včetně skalních měst.

Machovská Lhota je rodištěm Karla Dostála (1750–1813), vůdce vzbouřených sedláků na Policku. Spisovatel Alois Jirásek sem zasadil část děje svých románů "U nás" a "Skaláci". Zajímavou památkou je dům s vysazenou patrovou komorou na sloupech – bývalá Kubečkova evangelická fara.

V místě se nachází proslulá stylová hospůdka U Lidmanů, kde se pravidelně konají plesy místních organizací a spolků. Každý týden se také stává dějištěm známých Zpívánek, které přitahují nejen místní nadšence folkloru, ale i návštěvníky z okolních obcí. Sbor dobrovolných hasičů ve Lhotě pořádá pravidelné hasičské soutěže. Machovská Lhota je také dějištěm významných sportovních akcí jako je například přeshraniční závod Českého poháru běhu do vrchu s mezinárodní účastí Běh na Hejšovinu. Lhotou každý rok projíždí účastníci nejtěžšího maratonu horských kol v České Republice Rallye Sudety. Populární recesní akcí se v posledních letech stal podzimní běh na lyžích Lhotské struhadlo.

Webové stránky obce.

Foto archiv obce

ml


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře