Broumovsko

Čtvrtek 2.duben 2020

Poslední aktualizace 1.04.2020 10:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Galerie Dům - večer s kurátorem

Napsat e-mail Tisk

Galerie Dům - večer s kurátorem  

Název:
Galerie Dům - večer s kurátorem
Datum konání:
10.04.2013 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Galerie Dům - večer s kurátorem

Hlavním motivem otevření broumovské Galerie Dům, která je umístěna v centrálním domku zahrady benediktinského kláštera, bylo vystavovat kvalitní současné umění. Kurátorka galerie Iva Mladičová promluví o díle autorů prezentovaných galerií v roce 2012 - Ivan Pinkava, Petr Stibral, Vladimír Véla. Dozvíte se, co Galerie Dům připravuje na letošní sezónu.

www.galeriedum.cz

kurator

galer

 

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře