Broumovsko

Sobota 22.únor 2020

Poslední aktualizace23.02.2020 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Jan Merta a Jakub Goll - komentovaná prohlídka

Napsat e-mail Tisk

Jan Merta a Jakub Goll - komentovaná prohlídka  

Název:
Jan Merta a Jakub Goll - komentovaná prohlídka
Datum konání:
06.06.2019 16.00 h
Místo konání:
Galerie Dům - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Komentovaná prohlídka výstavy Jana Merty/ Morality v Galerii Dům a Jakuba Golla v klášterní zahradě. Podívejte se na výstavu spolu s námi očima odborníka.

Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Vstupné: zdarma

Místo konání

Místo:
Galerie Dům -
Město:
Broumov

Popis

Galerie Dům se nachází uprostřed klášterní zahrady v Broumově, kterou založil ve druhé polovině 17. století opat Thomas Sartorius (1663 – 1700). Dnes je opatství administrováno z Prahy - Břevnova (administrátor P. Prokop Siostrzonek OSB), správcem kláštera je Přemysl Sochor.

Samotná budova galerie byla postavena v osmnáctém století a z kamene přestavěna na začátku 19. století. Původně byla budova přízemní s mansardovou střechou pokrytou šindelem. V roce 1910 bylo přistavěno patro.

Od roku 2006 zajišťuje občanské sdružení Agentura pro rozvoj Broumovska (APRB) přístupnost Klášterní zahrady, včetně řady kulturních akcí. Původně byla v prostorách současné Galerie Dům vytvořena výstavní síň. Na přelomu let 2011 / 2012 prošly vnitřní prostory částečnou úpravou, aby splňovaly předpoklady pro provoz galerie současného umění. V roce 2014 se Galerie Dům přesunula do provizorních prostor v jiné části kláštera a původní objekt prošel v rámci revitalizace kláštera také obnovou. Od výstavního roku 2015 se Galerie Dům vrátila do původních prostor v klášterní Zahradě*.

Webové stránky Galerie Dům.

gal1

gal2

gal3

gal


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře