Broumovsko

Úterý 16.červenec 2019

Poslední aktualizace18.07.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Jitřní duchovní rozcvičky

Napsat e-mail Tisk

Jitřní duchovní rozcvičky  

Název:
Jitřní duchovní rozcvičky
Datum konání:
01.07.2019 - 06.07.2019 
Místo konání:
Klášter - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Poutí pro pravdu s Mistrem Janem zakončíme první červencový týden. Ten začínáme tradičními jitřními duchovními rozcvičkami v klášterním altánu denně od pondělí 1. července. Jsou to půlhodinky věnované duchovním zamyšlením, ztišení a modlitbám. Kdo má zájem takto začít letní den, může přijít.
Na první putování s MJH jsme vyšli před sedmi lety – v roce 2012. Je tedy osmé a otevřené všem - věřícím bez rozdílu vyznání, také nevěřícím, mladým i starším, pokud chtějí projít asi devítikilometrovou trasou s řadou zastavení na významných místech ve městě i v krajině (zpravidla u křížků na Jiráskově cestě). Počítáme i s dětmi. Jsme zvyklí osvěžit se v Americe a pokračovat až do skončení pouti na jetřichovské křižovatce, odkud je možno autobusem dojet do Broumova či jiných míst. Pouť začne v Husově sboru v sobotu 6. července v 9.30 h. Téma letošní pouti je „život v pravdě, nebo ve lži?“ Pouť pořádá Náboženská obec Církve československé husitské v Broumově.
Jana Wienerová, farářka

Místo konání

Místo:
Klášter -
Město:
Broumov

Popis

Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Prahy-Břevnova. Roku 1260 jim Přemysl Otakar II. vlastnictví potvrdil. Správa a ochrana majetku byla zabezpečována z broumovské pevnosti, která byla k tomuto účelu zbudována. Brzy po roce 1300, za panování opata Bavora (1290 - 1322), bylo v Broumově zřízeno benediktinské proboštství. Vzhledem k tomu, že původní tvrz byla vypálena odbojnými fojty, byl na jejím místě zbudován klášter s gotickým chrámem zasvěceným sv. Vojtěchu. Součástí klášterních statků byl též pivovar založený roku 1348...více z historie.

Webové stránky kláštera.

klas

klaster

klaster2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře