Broumovsko

Sobota 4.duben 2020

Poslední aktualizace 4.04.2020 08:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Lidová architektura Broumovska

Napsat e-mail Tisk

Lidová architektura Broumovska  

Název:
Lidová architektura Broumovska
Datum konání:
20.05.2013 19.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

architekt

Pozvánka ke stažení.

Římskokatolická farnost – děkanství v Broumově a Fakulta restaurování Univerzity Pardubice si Vás dovoluje pozvat na přednášku prof. Ing. arch. Jiřího Škabrady, CSc., architekta, specialisty na historickou architekturu a stavební konstrukce, pedagoga Ústavu historických věd Filozofické fakulty Univerzity Pardubice.

Lidová architektura Broumovska - statky broumovského typu – selské baroko – historické stavební konstrukce, krovy a materiály

Přednáška je součástí semináře připraveného ve spolupráci s Fakultou restaurování Univerzity Pardubice a probíhajícího na Broumovsku ve dnech 20. - 22. května 2013. Účastníci semináře si budou moci detailně prohlédnout architektonické památky na Broumovsku, seznámit se s jejich historií a současným stavem.

 

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře