Broumovsko

Neděle 29.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Pojďte s námi za poznáním!

Napsat e-mail Tisk

Pojďte s námi za poznáním!  

Název:
Pojďte s námi za poznáním!
Datum konání:
01.08.2020 - 31.08.2020 
Místo konání:
Klášter - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Každý den je pro Vás připraven naučně-zábavný program. Můžete si vybrat z přírodovědných, historických nebo uměleckých témat. Podrobné informace najdete na www.klasterbroumov.cz v kalendáři akcí. Těšíme se na Vás! Programy jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 734 443 165

Pořadatel: Maiwaldova akademie – Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.

Místo konání

Místo:
Klášter -
Město:
Broumov

Popis

Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Prahy-Břevnova. Roku 1260 jim Přemysl Otakar II. vlastnictví potvrdil. Správa a ochrana majetku byla zabezpečována z broumovské pevnosti, která byla k tomuto účelu zbudována. Brzy po roce 1300, za panování opata Bavora (1290 - 1322), bylo v Broumově zřízeno benediktinské proboštství. Vzhledem k tomu, že původní tvrz byla vypálena odbojnými fojty, byl na jejím místě zbudován klášter s gotickým chrámem zasvěceným sv. Vojtěchu. Součástí klášterních statků byl též pivovar založený roku 1348...více z historie.

Webové stránky kláštera.

klas

klaster

klaster2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web