Broumovsko

Středa 24.červenec 2019

Poslední aktualizace26.07.2019 04:02

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Pouť pro pravdu s Mistrem Janem

Napsat e-mail Tisk

Pouť pro pravdu s Mistrem Janem  

Název:
Pouť pro pravdu s Mistrem Janem
Datum konání:
06.07.2019 09.30 h
Místo konání:
Broumov - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Poutí pro pravdu s Mistrem Janem zakončíme první červencový týden. Ten začínáme tradičními jitřními duchovními rozcvičkami v klášterním altánu denně od pondělí 1. července. Jsou to půlhodinky věnované duchovním zamyšlením, ztišení a modlitbám. Kdo má zájem takto začít letní den, může přijít.
Na první putování s MJH jsme vyšli před sedmi lety – v roce 2012. Je tedy osmé a otevřené všem - věřícím bez rozdílu vyznání, také nevěřícím, mladým i starším, pokud chtějí projít asi devítikilometrovou trasou s řadou zastavení na významných místech ve městě i v krajině (zpravidla u křížků na Jiráskově cestě). Počítáme i s dětmi. Jsme zvyklí osvěžit se v Americe a pokračovat až do skončení pouti na jetřichovské křižovatce, odkud je možno autobusem dojet do Broumova či jiných míst. Pouť začne v Husově sboru v sobotu 6. července v 9.30 h. Téma letošní pouti je „život v pravdě, nebo ve lži?“ Pouť pořádá Náboženská obec Církve československé husitské v Broumově.
Jana Wienerová, farářka

Místo konání

Místo:
Broumov - Webové stránky
Město:
Broumov

Popis

Broumov je městem s bohatou historií a množstvím kulturních památek. Historické centrum Broumova s měšťanskými domy, morovým sloupem a několika kostely je městskou památkovou zónou. Dominantou Broumova je benediktinský klášter (národní kulturní památka), přístupný veřejnosti k prohlídkám. Další významnou památkou je hřbitovní kostel P. Marie - nejstarší dřevěná sakrální stavba v Čechách. S historií regionu seznamuje Muzeum Broumovska, umístěné v areálu kláštera. Broumov je východiskem několika turistických cest do Broumovských stěn a Javořích hor. Okolí města nabízí ke shlédnutí mnoho dalších památek, přírodních zajímavostí, možností pro turistiku a cykloturistiku.

Webové stránky města.

br1

br2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře