Broumovsko

Sobota 30.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Pouť pro pravdu s Mistrem Janem

Napsat e-mail Tisk

Pouť pro pravdu s Mistrem Janem  

Název:
Pouť pro pravdu s Mistrem Janem
Datum konání:
06.07.2019 09.30 h
Místo konání:
Broumov - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Poutí pro pravdu s Mistrem Janem zakončíme první červencový týden. Ten začínáme tradičními jitřními duchovními rozcvičkami v klášterním altánu denně od pondělí 1. července. Jsou to půlhodinky věnované duchovním zamyšlením, ztišení a modlitbám. Kdo má zájem takto začít letní den, může přijít.
Na první putování s MJH jsme vyšli před sedmi lety – v roce 2012. Je tedy osmé a otevřené všem - věřícím bez rozdílu vyznání, také nevěřícím, mladým i starším, pokud chtějí projít asi devítikilometrovou trasou s řadou zastavení na významných místech ve městě i v krajině (zpravidla u křížků na Jiráskově cestě). Počítáme i s dětmi. Jsme zvyklí osvěžit se v Americe a pokračovat až do skončení pouti na jetřichovské křižovatce, odkud je možno autobusem dojet do Broumova či jiných míst. Pouť začne v Husově sboru v sobotu 6. července v 9.30 h. Téma letošní pouti je „život v pravdě, nebo ve lži?“ Pouť pořádá Náboženská obec Církve československé husitské v Broumově.
Jana Wienerová, farářka

Místo konání

Místo:
Broumov - Webové stránky
Město:
Broumov

Popis

Broumov je městem s bohatou historií a množstvím kulturních památek. Historické centrum Broumova s měšťanskými domy, morovým sloupem a několika kostely je městskou památkovou zónou. Dominantou Broumova je benediktinský klášter (národní kulturní památka), přístupný veřejnosti k prohlídkám. Další významnou památkou je hřbitovní kostel P. Marie - nejstarší dřevěná sakrální stavba v Čechách. S historií regionu seznamuje Muzeum Broumovska, umístěné v areálu kláštera. Broumov je východiskem několika turistických cest do Broumovských stěn a Javořích hor. Okolí města nabízí ke shlédnutí mnoho dalších památek, přírodních zajímavostí, možností pro turistiku a cykloturistiku.

Webové stránky města.

br1

br2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře