Broumovsko

Sobota 24.srpen 2019

Poslední aktualizace25.08.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Příměstský filmový tábor Filmfárum

Napsat e-mail Tisk

Příměstský filmový tábor Filmfárum  

Název:
Příměstský filmový tábor Filmfárum
Datum konání:
22.07.2019 - 26.07.2019 
Místo konání:
Klášter - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Vzhůru do světa filmu! Letní příměstský filmový tábor Filmfárum vedou dva zkušení a oblíbení lektoři Tomáš Valášek a Los Kubikulos Hejdankos. Společně s nimi děti poskládají filmový tým, který bude tvořit, natáčet, hrát a seznamovat se s filmovým děním. Vyzkouší si práci s kamerou, jednoduchou animaci či střih.

Závěr tábora vyvrcholí v sále Dřevník slavnostní premiérou natočeného filmu, na kterou budou pozváni rodiče i veřejnost.

22. 7. - 26. 7. 2019 od 8 do 15 hodin
Doporučená věková skupina: 9 – 15 let
Cena: 2 500 Kč / osoba

Více informací a rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Místo konání

Místo:
Klášter -
Město:
Broumov

Popis

Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinům z Prahy-Břevnova. Roku 1260 jim Přemysl Otakar II. vlastnictví potvrdil. Správa a ochrana majetku byla zabezpečována z broumovské pevnosti, která byla k tomuto účelu zbudována. Brzy po roce 1300, za panování opata Bavora (1290 - 1322), bylo v Broumově zřízeno benediktinské proboštství. Vzhledem k tomu, že původní tvrz byla vypálena odbojnými fojty, byl na jejím místě zbudován klášter s gotickým chrámem zasvěceným sv. Vojtěchu. Součástí klášterních statků byl též pivovar založený roku 1348...více z historie.

Webové stránky kláštera.

klas

klaster

klaster2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře