Broumovsko

Neděle 20.říjen 2019

Poslední aktualizace21.10.2019 04:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Ukliďme Česko – ukliďme Stěnavu

Napsat e-mail Tisk

Ukliďme Česko – ukliďme Stěnavu  

Název:
Ukliďme Česko – ukliďme Stěnavu
Datum konání:
21.09.2019 09.00 h
Místo konání:
Broumov - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Taky už jste si někdy říkali, že by neškodilo udělat něco pro přírodu? Anebo jste prostě šli podél Stěnavy a najednou vidíte ve vodě tu plastová lahev, tu kus bůhvíčeho, tu škrpál, igelitový obal, starý hadry... A říkali jste si, že mít po ruce holínky, tak byste to klidně vylovili?

V tom případě je tu skvělá příležitost!

Navíc můžete zažít něco, co jinak zažijete jen stěží. A to pochod korytem nepříliš hluboké řeky a s ním i pohled na město z úplně nové perspektivy. V řece za dlouhá léta skončilo už mnoho věcí, které tam nepatří. A je na nás, abychom tuto "žílu života", která protíná náš výběžek, dali jaksepatří do pucu.

Trasa úklidu povede od broumovské Veby k Černé stezce a na konci bude pro účastníky připraveno zasloužené občerstvení.

HOLÍNKY A TEPLÉ PONOŽKY S SEBOU! Úklidové pomůcky zařídime my.

Organizace Ukliďme Česko se zaměřuje na úklid vybraných lokalit, malých i větších nelegálních skládek a všudypřítomného nepořádku, kterého je víc a víc. Akce probíhá současně po celé republice, letos se v ČR během jara konalo 3 458 úklidových akcí, do kterých se zapojilo téměř 145 000 dobrovolníků.

Plán

9:00
Sraz u broumovské Veby (parkoviště u mostu přes Stěnavu)

9:00 až 11:00
Úklidový pochod korytem Stěnavy

11:00 až 14:00
Zasloužené občerstvení a sdílení dojmů pod Černou stezkou

Místo konání

Místo:
Broumov - Webové stránky
Město:
Broumov

Popis

Broumov je městem s bohatou historií a množstvím kulturních památek. Historické centrum Broumova s měšťanskými domy, morovým sloupem a několika kostely je městskou památkovou zónou. Dominantou Broumova je benediktinský klášter (národní kulturní památka), přístupný veřejnosti k prohlídkám. Další významnou památkou je hřbitovní kostel P. Marie - nejstarší dřevěná sakrální stavba v Čechách. S historií regionu seznamuje Muzeum Broumovska, umístěné v areálu kláštera. Broumov je východiskem několika turistických cest do Broumovských stěn a Javořích hor. Okolí města nabízí ke shlédnutí mnoho dalších památek, přírodních zajímavostí, možností pro turistiku a cykloturistiku.

Webové stránky města.

br1

br2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit