Broumovsko

Sobota 4.duben 2020

Poslední aktualizace 4.04.2020 08:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Veřejné setkání dárců a žadatelů

Napsat e-mail Tisk

Veřejné setkání dárců a žadatelů  

Název:
Veřejné setkání dárců a žadatelů
Datum konání:
04.03.2015 17.00 h
Místo konání:
Kreslírna klášterního gymnázia - Broumov
Kategorie:
Oznámení

Popis

Máte zajímavý nápad a chuť jej uskutečnit? Chybí vám peníze na jeho realizaci? Získejte podporu na svůj projekt tím, že připravíte prezentaci svého záměru a na veřejném setkání přesvědčíte publikum o tom, že si váš projekt podporu zaslouží.

Oč jde?

V rámci projektu AKN (Asociace komunitních nadací) dojde k vyhledání a výběru malých neziskovek a začínajících neformálních skupin či jednotlivců, kteří se zabývají aktivitami ve veřejném prostoru, jsou kreativní a svým způsobem "začínají". Smyslem podpory je jejich vstup do prostředí, ve kterém mohou soutěžit o granty, navázat kontakt se sponzory a naučit se prezentovat svoje nápady a projekty.

Jak to bude probíhat?

V první fázi proběhnou motivační schůzky, jejichž výsledkem by měl být příslib cca 8 – 10 zúčastněných, že předloží a na společném setkání odprezentují svůj projekt, ve kterém budou soutěžit o grant ve výši 5 tisíc korun. Dalších 2,5 tisíce korun dodá patron projektu z Broumovska. Žadatel dodá posledních 2,5 tisíce korun. Projekty nebudou předem nijak formálně schvalovány. Konzultace jsou po dohodě možné.

Výběrová komise

Výběrová komise bude sestavena tak, že v ní bude zástupce pořádající nadace, zástupce AKN, osoba z veřejné sféry, dárce z okolí nadace, který by sám vybral mezi prezentovanými projekty ten, který podpoří projekt podle svého výběru nad rámec dvou projektů, pro které bude minigrant poskytnut z prostředků US ambasády.

Výběr projektů

Vlastní výběr bude proveden na společném prezentačním setkání 4. března 2015 v Kreslírně broumovského kláštera. Žadatelé s sebou mohou mít cca 3 – 4 své příznivce nebo spolupracovníky. Publikum bude mít možnost podílet se na výběru tak, že doporučí tři projekty, ze kterých jeden vybere výběrová komise. Tedy jeden projekt vybere komise sama, jeden vybere z předvýběru publika a další si vybere dárce (nebo sdružení dárci).

Realizace projektu

Projekty mohou být "jednorázové" i trvalejší, nejsou omezeny oborově, jejich realizace by neměla trvat déle než do konce září 2015, kdy by realizátoři vybraných projektů měli odevzdat dokumentaci o projektu a krátké hodnocení – pokud možno neformální. Předpokládá se pak jejich účast a prezentace projektu na celostátním setkání AKN, na které budou pozváni.

Projekt nabízí v následné fázi též další práci s realizátory vybraných projektů, např. formou interaktivního semináře nebo konzultací. Tohoto procesu se mohou zúčastnit i žadatelé, jejichž projekty nebyly vybrány k finanční podpoře.

Pro rozvoj Broumovska o.p.s. - organizátor projektu, kontaktní e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Místo konání

Místo:
Kreslírna klášterního gymnázia -
Město:
Broumov

Popis

Sál v budově bývalého gymnázia v objektu benediktinského kláštera v Broumově. V současné době se zde pořádají koncerty, besedy či konference.

Benediktinská klášterní škola (později gymnázium) byla velmi slavná již před husitskými válkami. Mezi její významné absolventy patří první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic, dějepisec Bohuslav Balbín, vlastenecký kněz Josef Regner Havlovický nebo spisovatel Alois Jirásek, rodák z blízkého Hronova. Studentem zdejšího gymnázia byl rovněž ministr financí 1. československé vlády Alois Rašín. Klášterní gymnázium bylo zavřeno nacisty v roce 1939.

Webové stránky kláštera.

kresl

univ3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře