Broumovsko

Pátek 21.únor 2020

Poslední aktualizace21.02.2020 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Za ptačím stěhováním

Napsat e-mail Tisk

Za ptačím stěhováním  

Název:
Za ptačím stěhováním
Datum konání:
29.09.2019 08.00 h
Místo konání:
Meziměstí - Meziměstí
Kategorie:
Oznámení

Popis

Terénní exkurze do okolí Meziměstí (5km) - pozorování vodních, lesních i polních ptáků s výkladem o jejich životě. Navštívíme i místa častého výskytu orlů. Ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled. Sraz v 8:00 u MÚ v Meziměstí (konec cca 11:00). Průvodce: Petr Kafka, dlouholetý člen České společnosti ornitologické.

Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 734 443 165. Vstupné: 50 Kč

Pořadatel: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.

Místo konání

Místo:
Meziměstí -
Město:
Meziměstí

Popis

Meziměstí je město na Broumovsku. Městem protéká z Polska řeka Stěnava, která o patnáct kilometrů dál, za vesničkou Otovice, opět odtéká do Polska a vlévá se do řeky Nysa Kłodzka. Území města Meziměstí leží v geomorfologickém podcelku Meziměstské vrchoviny v Broumovské vrchovině, větší část území, včetně intravilánu města leží v Broumovské kotlině, ze severu je území omezeno Javořími horami s Ruprechtickým Špičákem s nadmořskou výškou 880 m. Na Ruprechtickém Špičáku byla postavena rozhledna, která skýtá široký rozhled – na Krkonoše, Broumovské stěny či Stolové hory.

První zmínka o obci, tehdy zvané Dolní Vižňov (vznikl rozdělením Vižňova na horní a dolní), pochází z roku 1408. Meziměstí je nejmladším městem okresu Náchod, na město bylo povýšeno v březnu roku 1992.

Webové stránky Meziměstí.

Foto Jan Kašpar

zamek


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře