Broumovsko

Středa 18.září 2019

Poslední aktualizace19.09.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Za ptačím stěhováním

Napsat e-mail Tisk

Za ptačím stěhováním  

Název:
Za ptačím stěhováním
Datum konání:
29.09.2019 08.00 h
Místo konání:
Meziměstí - Meziměstí
Kategorie:
Oznámení

Popis

Terénní exkurze do okolí Meziměstí (5km) - pozorování vodních, lesních i polních ptáků s výkladem o jejich životě. Navštívíme i místa častého výskytu orlů. Ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled. Sraz v 8:00 u MÚ v Meziměstí (konec cca 11:00). Průvodce: Petr Kafka, dlouholetý člen České společnosti ornitologické.

Rezervace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 734 443 165. Vstupné: 50 Kč

Pořadatel: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, o.p.s.

Místo konání

Místo:
Meziměstí -
Město:
Meziměstí

Popis

Meziměstí je město na Broumovsku. Městem protéká z Polska řeka Stěnava, která o patnáct kilometrů dál, za vesničkou Otovice, opět odtéká do Polska a vlévá se do řeky Nysa Kłodzka. Území města Meziměstí leží v geomorfologickém podcelku Meziměstské vrchoviny v Broumovské vrchovině, větší část území, včetně intravilánu města leží v Broumovské kotlině, ze severu je území omezeno Javořími horami s Ruprechtickým Špičákem s nadmořskou výškou 880 m. Na Ruprechtickém Špičáku byla postavena rozhledna, která skýtá široký rozhled – na Krkonoše, Broumovské stěny či Stolové hory.

První zmínka o obci, tehdy zvané Dolní Vižňov (vznikl rozdělením Vižňova na horní a dolní), pochází z roku 1408. Meziměstí je nejmladším městem okresu Náchod, na město bylo povýšeno v březnu roku 1992.

Webové stránky Meziměstí.

Foto Jan Kašpar

zamek


Zvětšit mapu

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře