Broumovsko

Pátek 16.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Betlémy - výstava

Napsat e-mail Tisk

Betlémy - výstava  

Název:
Betlémy - výstava
Datum konání:
08.12.2012 - 06.01.2013 
Místo konání:
Police nad Metují - Police nad Metují
Kategorie:
Výstava

Popis

V přízemí staré školy Dřevěnka v Polici nad Metují si návštěvníci budou moci prohlédnout pestrou sbírku betlémů z Regionálního muzea v Náchodě. Zastoupeny budou práce zhotovené z nejrozmanitějších materiálů – například vyřezávané ze dřeva, keramické, těstové, sádrové, vázané z kukuřičného šustí, voskové, papírové ap. Vedle historických vyřezávaných a polychromovaných figurek, králických betlémů a stavěných betlémů s rozměrnou architekturou, se tak objeví i moderní práce ukazující nejen na proměnu výtvarného ztvárnění a technických možností jejich tvůrců, ale i na obecnou proměnu vnímání vánočních svátků, jejich symboliky a atributů. Lákadlem letošní výstavy bude nově zrestaurovaný rozměrný historický Hromádkův betlém. Na výstavě bude samozřejmě také dětský koutek pro malé návštěvníky.

Doprovodná výstava: Lidová roubená architektura Kladského pomezí - mizející tvář krajiny

Výstavy bude možné navštívit od soboty 8. prosince 2012 do neděle 6. ledna 2013 každý den, mimo pondělků, od 9,00-12,00 a 13,00-16,30 hod. Zavřeno bude také 24. a 25. 12., 31.12.2012 a 1.1.2013.

Betlemy-Police-2012

Místo konání

Místo:
Police nad Metují -
Město:
Police nad Metují

Popis

Město Police nad Metují se nachází v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Historie města i regionu je zpracovaná na webových stránkách.

polic1

polic2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free