Broumovsko

Čtvrtek 19.červenec 2018

Poslední aktualizace21.07.2018 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Bezděkovský kostelíčku

Napsat e-mail Tisk

Bezděkovský kostelíčku  

Název:
Bezděkovský kostelíčku
Datum konání:
05.08.2017 - 08.10.2017 
Místo konání:
Muzeum Broumovska - Broumov
Kategorie:
Výstava

Popis

Denně kromě pondělí, 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00

Výstava věnovaná životu a umělecké tvorbě benediktinského kněze Sigismunda Ludvíka Boušky (1867-1942) při příležitosti výročí 150 let od jeho narození.

Výstavní síň Muzea Broumovska.

Pořádá: Muzeum Broumovska a Petr Bergmann.

bezdek

Místo konání

Místo:
Muzeum Broumovska -
Město:
Broumov

Popis

Muzeum Broumovska bylo založeno v roce 1945 jako středisko vlastivědné práce tehdejšího okresu Broumov. První stálá expozice historie města a regionu byla otevřena v roce 1948. Muzeum od roku 1980 sídlí v 1. patře opatského křídla kláštera. Vzhledem ke svému umístění v centru města je snadno dostupné a jeho zhlédnutí byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Díky velkému kulturnímu bohatství regionu Broumovska se muzeum může pochlubit kvalitním sbírkovým fondem. Seznámí Vás s vynikajícím souborem uměleckých předmětů gotiky, renesance a baroka, s ukázkami zbraní, betlémů, střeleckých terčů, broumovského kroje, lidové a měšťanské kultury 19. století ... – to vše najdete v šesti sálech bývalé reprezentační části prelatury s freskovou výzdobou, část expozice je umístěna i v monumentálním „Kamenném sále".

Muzeum se nachází v areálu benediktinského kláštera.


Zvětšit mapu

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře