Broumovsko

Pondělí 28.září 2020

Poslední aktualizace27.09.2020 11:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Kam si bůh chodí pro sůl - výstava

Napsat e-mail Tisk

Kam si bůh chodí pro sůl - výstava  

Název:
Kam si bůh chodí pro sůl - výstava
Datum konání:
26.03.2012 - 16.04.2012 
Místo konání:
Pellyho domy - Police nad Metují
Kategorie:
Výstava

Popis

KAM SI BŮH CHODÍ PRO SŮL - výstava v rámci festivalu Jeden svět

Etiopie kdysi byla významnou říší, dnes ji nalezneme mezi patnácti nejchudšími zeměmi planety. I přes svůj výrazný hospodářský potenciál je pro mnohé sátle ještě synonym bídy. Zemi trápí nízká úroveň vzdělání. Méně než polovina dětí zde dokončí základní školu, jen třetina dospělých žen umí číst a psát... Výstava Kam si Bůh chodí pro sůl zve k nahlédnutí do každodennosti etiopských žen a dětí putujíích dlouhé kilometry za vodou, představuje nezdolnost mužů pracujících v solném kráteru, či naději, kterou do vesnických komunit přinášejí školy postavené v rámci rozvojových projektů.
Autorkou fotografií je Jarmila Kovaříková (1979), jejíž sociálně laděné reportáže z rozvojových zemí vycházejí v českých i zahraničních médiích. Za svou práci získala devětkrát ocenění v soutěži Czech Press Photo. Výstavu organizuje Rozvojovka - informační a vzdělávací sekce společnosti Člověk v tísni v rámci festivalu Jeden svět.

VERNISÁŽ VÝSTAVY 26. 3. 2012
Terezie Palková - herečka, zpěvačka, klavíristka, klaunka, autorka textů a hudby. Vystudovala  pražskou konzervatoř - obor klavír a  brněnskou JAMU - činoherní herectví. Od roku 2007 vystupuje se svými písněmi, ke kterým si píše vlastní texty a hudbu. Doprovází se na klavír a akordeon. V listopadu 2009 vydala své debutní CD "Pif haf mňau". V březnu 2011 vyšlo její druhé CD "Moje první tango".  Žije na Broumovsku.

Místo konání

Místo:
Pellyho domy -
Město:
Police nad Metují

Popis

Pellyho domy jsou budovou, která spolu s radnicí tvoří dominantu polického náměstí. Pod stejným názvem byla také roku 2007 zřízena organizační složka města – Centrum kultury a vzdělávání Pellyho domy. Historie Pellyho domů.

Foto archiv Police nad Metují

pel1

pel2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web