Broumovsko

Čtvrtek 4.březen 2021

Poslední aktualizace 3.03.2021 06:15

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Rostislav Vaněk: EXTYPO

Napsat e-mail Tisk

Rostislav Vaněk: EXTYPO  

Název:
Rostislav Vaněk: EXTYPO
Datum konání:
04.06.2020 - 28.06.2020 
Místo konání:
Muzeum papírových modelů - Police nad Metují
Kategorie:
Výstava

Popis

Zelený domeček

Výstava volné grafické tvorby a obrazů nejznámějšího českého typografa, který je mj. autorem značení pražského metra nebo letiště.

Vernisáž: čtvrtek 4. 6. 2020 od 18:00. Pořádá v rámci Nové Terasy 2020 spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují. Vstupné: dobrovolné

Rostislav Vaněk je známý především jako typograf, který vytvořil značení pražského metra a autorem několika typů písma (Clara Sans, Meridianus, Haven aj.) V Polici nad Metují se ale představí jako "řadový" grafik sdružený ve spolku Hollar. Jeho grafické dílo je syrově prosté, pracují hlavně s kontrastem barev a symbolů, které se nezanedbatelně podílejí na vzniku grafického díla. Tím samozřejmě odkazuje na typografickou práci. Výstava potrvá do 28. 6.

Místo konání

Místo:
Muzeum papírových modelů -
Město:
Police nad Metují

Popis

Poslední dubnový den roku 2012 přivítalo muzeum první návštěvníky. Po symbolickém přetržení papírové pásky vstoupili do muzea a měli možnost obdivovat nádherná díla papírových modelářů. Teprve nyní začali mnozí chápat, co to je, když se řekne papírový model. A nešetřili slovy chvály a obdivu. V mnoha případech je nutné skutečně přesvědčovat návštěvníky, že se skutečně jedná o model slepený z papíru. Za prvních 15 dní navštívilo muzeum na 700 návštěvníků. Zatím nejvzdálenější návštěvníci psali do knihy hostí uznání v anglickém jazyce, protože k nám zavítali až z Kanady.

Do prostor muzea přicházejí i žáci z místní základní umělecké školy, aby nádherných modelů využili jako předlohu pro svoji kresbu. A proč ne. Kde jinde můžete vidět pohromadě tolik různých a krásných modelů – historické i nejmodernější stavby z celého světa, lodě i ponorky, letadla, raketoplány, vzducholodě, také bojovou techniku, auta historická i závodní.

Virtuální prohlídka muzea.

Webové stránky muzea.

logomuzea

 


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free