Broumovsko

Pátek 10.červenec 2020

Poslední aktualizace10.07.2020 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Tereza Šváblová - digitální malby, Lucie Václavková - kresby broumovských kostelů

Napsat e-mail Tisk

Tereza Šváblová - digitální malby, Lucie Václavková - kresby broumovských kostelů  

Název:
Tereza Šváblová - digitální malby, Lucie Václavková - kresby broumovských kostelů
Datum konání:
01.09.2014 - 09.10.2014 
Místo konání:
Městská knihovna - Broumov
Kategorie:
Výstava

Popis

vacl

Lucie Václavková je velkou milovnicí Broumovska. Vztah k němu vyjadřuje zejména prostřednictvím svého fotoaparátu. V loňském roce poprvé navštívila koncerty festivalu Za poklady Broumovska. Atmosféra, již vytváří hudba v prostředí ojedinělých historických staveb, ji přivedla k jemným kresbám dvanácti kostelů Broumovska. Pořadatelé výstavy je úmyslně neoznačili popisky, ale nechávají na návštěvnících, aby je poznali sami – o to zajímavější je shlédnutí výstavy.

Tereza Šváblová navštěvovala výtvarný obor na Základní umělecké škole v Polici nad Metují. Digitální malbě pomocí speciálního grafického tabletu se věnuje přibližně pět let. Jako své vzory uvádí Sergeje Svistunova, Stjepana Sejice či Cyrila Rolanda. Její tvorbu s výraznými prvky hyperrealismu, lze řadit k pop-artu. Někteří z těch, kteří zhlédli její obrázky, se domnívají, že jde o upravené fotografie. Ty autorka sice občas používá jako předlohu, ale její tvorba pak vychází z poctivé "ruční práce", stejně jako při klasické malbě. Jednou ze svých prací se Tereza letos zúčastnila výstavy amatérských výtvarníků z regionu Naše galerie v Galerii výtvarného umění v Náchodě.

Místo konání

Místo:
Městská knihovna -
Město:
Broumov

Popis

Městská knihovna poskytuje výpůjční služby, informační služby, regionální bibliografii, veřejný internet, čítárnu s výstavním prostorem, kopírování, pořádání přednášek a setkání s osobnostmi. Během své dlouholeté výstavní činnosti Městská knihovna v Broumově svým čtenářům představila nejen regionální výtvarníky a fotografy, ale např. i práce Vlastimila Zábranského, Jana A. Pacáka, Ivana Mládka, Ludvíka Kundery, Jindřicha Růžičky, Pavla Růta a dalších. Vedoucí knihovny Jan Meier měl mezi hosty na besedě Roberta Fulghuma, Petra Šabacha, Arnošta Lustiga či Olgu Tokarczukovou.

Kontakty: tel.: 491 523 733, 491 523 719, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Foto archiv knihovny

kn1

kn2

kn3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře