Broumovsko

Středa 20.listopad 2019

Poslední aktualizace26.11.2019 04:37

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Tereza Šváblová - digitální malby, Lucie Václavková - kresby broumovských kostelů

Napsat e-mail Tisk

Tereza Šváblová - digitální malby, Lucie Václavková - kresby broumovských kostelů  

Název:
Tereza Šváblová - digitální malby, Lucie Václavková - kresby broumovských kostelů
Datum konání:
01.09.2014 - 09.10.2014 
Místo konání:
Městská knihovna - Broumov
Kategorie:
Výstava

Popis

vacl

Lucie Václavková je velkou milovnicí Broumovska. Vztah k němu vyjadřuje zejména prostřednictvím svého fotoaparátu. V loňském roce poprvé navštívila koncerty festivalu Za poklady Broumovska. Atmosféra, již vytváří hudba v prostředí ojedinělých historických staveb, ji přivedla k jemným kresbám dvanácti kostelů Broumovska. Pořadatelé výstavy je úmyslně neoznačili popisky, ale nechávají na návštěvnících, aby je poznali sami – o to zajímavější je shlédnutí výstavy.

Tereza Šváblová navštěvovala výtvarný obor na Základní umělecké škole v Polici nad Metují. Digitální malbě pomocí speciálního grafického tabletu se věnuje přibližně pět let. Jako své vzory uvádí Sergeje Svistunova, Stjepana Sejice či Cyrila Rolanda. Její tvorbu s výraznými prvky hyperrealismu, lze řadit k pop-artu. Někteří z těch, kteří zhlédli její obrázky, se domnívají, že jde o upravené fotografie. Ty autorka sice občas používá jako předlohu, ale její tvorba pak vychází z poctivé "ruční práce", stejně jako při klasické malbě. Jednou ze svých prací se Tereza letos zúčastnila výstavy amatérských výtvarníků z regionu Naše galerie v Galerii výtvarného umění v Náchodě.

Místo konání

Místo:
Městská knihovna -
Město:
Broumov

Popis

Městská knihovna poskytuje výpůjční služby, informační služby, regionální bibliografii, veřejný internet, čítárnu s výstavním prostorem, kopírování, pořádání přednášek a setkání s osobnostmi. Během své dlouholeté výstavní činnosti Městská knihovna v Broumově svým čtenářům představila nejen regionální výtvarníky a fotografy, ale např. i práce Vlastimila Zábranského, Jana A. Pacáka, Ivana Mládka, Ludvíka Kundery, Jindřicha Růžičky, Pavla Růta a dalších. Vedoucí knihovny Jan Meier měl mezi hosty na besedě Roberta Fulghuma, Petra Šabacha, Arnošta Lustiga či Olgu Tokarczukovou.

Kontakty: tel.: 491 523 733, 491 523 719, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Foto archiv knihovny

kn1

kn2

kn3


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře