Broumovsko

Neděle 5.duben 2020

Poslední aktualizace 4.04.2020 08:13

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Vernisáž výstavy Letem světem motýlů

Napsat e-mail Tisk

Vernisáž výstavy Letem světem motýlů  

Název:
Vernisáž výstavy Letem světem motýlů
Datum konání:
27.02.2020 18.00 h
Místo konání:
Muzeum papírových modelů - Police nad Metují
Kategorie:
Výstava

Popis

ZDENĚK ODL: LETEM SVĚTEM MOTÝLŮ

Výstava v Zeleném domečku

Výstavou fotografií motýlů zahajuje Zelený domeček novou výstavní sezónu. Polický fotograf Zdeněk Odl procestoval ohromný kus světa, aby mohl nafotit motýly a jejich křehkou krásu potom ukázat návštěvníků výstavy.

Sám o kolekci motýlů, kterou bude v Zeleném domečku vystavovat napsal: „Je to kolekce de facto nejen ze světa motýlů, ale opravdu ZE SVĚTA - jedná se v podstatě o exoty pořízené zejména v přírodě Floridy a potom fotky exotů pořízené v motýláriích Floridy (Homosassa Butterfly), Švýcarska (Papiliorama Kerzers) i ve dvou tuzemských (Fata Morgana Praha, Motýlí dům Žírovice).“
Slavného motýla Papilio polymnestor parinda, kterého lovil lord Castlepool v ikonickém filmu „Poklad na Stříbrném jezeře“ sice na fotografiích neuvidíte (ve skutečnosti žije na Srí Lance a ne v Severní Americe), ale výstava nabídne pohled na mnoho netušené krásy jedněch z nejkouzelnějších živočichů světa. A věřte, že oko a objektiv Zdeňka Odla umí zprostředkovat tuto krásu s elegancí, která až bere dech.

Výstava potrvá do 29. 3. a bude otevřena podle otevírací doby Muzea papírových modelů.

Místo konání

Místo:
Muzeum papírových modelů -
Město:
Police nad Metují

Popis

Poslední dubnový den roku 2012 přivítalo muzeum první návštěvníky. Po symbolickém přetržení papírové pásky vstoupili do muzea a měli možnost obdivovat nádherná díla papírových modelářů. Teprve nyní začali mnozí chápat, co to je, když se řekne papírový model. A nešetřili slovy chvály a obdivu. V mnoha případech je nutné skutečně přesvědčovat návštěvníky, že se skutečně jedná o model slepený z papíru. Za prvních 15 dní navštívilo muzeum na 700 návštěvníků. Zatím nejvzdálenější návštěvníci psali do knihy hostí uznání v anglickém jazyce, protože k nám zavítali až z Kanady.

Do prostor muzea přicházejí i žáci z místní základní umělecké školy, aby nádherných modelů využili jako předlohu pro svoji kresbu. A proč ne. Kde jinde můžete vidět pohromadě tolik různých a krásných modelů – historické i nejmodernější stavby z celého světa, lodě i ponorky, letadla, raketoplány, vzducholodě, také bojovou techniku, auta historická i závodní.

Virtuální prohlídka muzea.

Webové stránky muzea.

logomuzea

 


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře