Broumovsko

Čtvrtek 24.leden 2019

Poslední aktualizace24.01.2019 09:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Vývoj českého státu na starých mapách

Napsat e-mail Tisk

Vývoj českého státu na starých mapách  

Název:
Vývoj českého státu na starých mapách
Datum konání:
05.07.2018 - 31.10.2018 
Místo konání:
Centrum Walzel - Meziměstí
Kategorie:
Výstava

Popis

Dovolujeme si vás pozvat na vernisáž výstavy konané k výročí 100 let od vzniku Československa "Vývoj českého státu na starých mapách a jeho odraz v kartografii Krkonoš, Broumovska a Kladska".

Výstavu zahájí Eva Mücková, starostka Meziměstí a Pavel Hečko, radní Královehradeckého kraje.

Výstavu sestavil ze své sbírky sběratel a regionální písmák Petr Bergmann, na koncepci spolupracovali Tomáš Burda, Jiří Martínek, Petr Osoba a na jejím vzniku se podílel Historický ústav AV ČR, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy a Centrum historické geografie.

Výstava potrvá do konce října 2018. Komentované prohlídky pro veřejnost objednávejte u Petra Bergmanna na tel. 777 159 352.

vyvoj

Místo konání

Místo:
Centrum Walzel -
Ulice:
Dlouhá 138
Město:
Meziměstí

Popis

w

Walzlovka byla postavena roku 1852. Téměř sto let žila produktivním životem, ale od roku 1940 jen chátrala a byl na ni žalostný pohled. Po 161 letech od první kolaudace oslavila Walzlovka svou druhou kolaudaci. Stará tkalcovna Walzlovka se změnila na nové Centrum Walzel a nyní sledujeme, jak nabírá druhý dech. Centrum Walzel si klade za úkol být místem Vašeho aktivního odpočinku, zábavy a obchodu. Zvýšit kvalitu životní úrovně a zpříjemnit pobyt všem obyvatelům a návštěvníkům Broumovska.

V centru můžete navštívit restauraci Švejk, solnou jeskyni, tři druhy střelnice, lezeckou stěnu, boulderingovou stěnu, fitness, cvičební sál, bowling bar s kulečníkem, fotbálkem a šipkami, víceúčelový sál, laserovou střelnici, Coop DISKONT, vinotéku, školící místnost salon Walzel, který je vhodný taktéž pro svatby, narozeniny a jiné akce. V letních měsících Vám k odpočinku a relaxaci poslouží zahrada s dětským koutkem. Centrum Walzel nabízí kvalitní služby a osobní přístup. Uspořádejte zde firemní večírek, team-building, svatbu, oslavte Vaše narozeniny, narozeniny Vašich dětí nebo si jen přijďte vychutnat gastronomický zážitek, který tu na Vás čeká každý den.

Webové stránky Centrum Walzel

Facebookový profil Centrum Walzel


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Novoroční přání starosty Broumova Jaroslava Bitnara

jarda

Vážení Broumováci, milí čtenáři serveru Naše Broumovsko,

v tomto uspěchaném světě vám všem přeji především radost a pohodu. Přeji všem, abyste se uměli radovat i z maličkostí a abyste nějaké ty neférovosti života zvládali s úsměvem na tváři. Přeji vám krásný a úspěšný rok 2019... celý článek

Poslední komentáře