Broumovsko

Neděle 22.září 2019

Poslední aktualizace22.09.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko

Zahraničí

Cestou benediktinů se putuje i v letošním roce. Tentokrát mezinárodně

Email Tisk PDF

ben1V minulém týdnu se v sále Kreslírny bývalého klášterního gymnázia v Broumově odehrálo mezinárodní setkání projektu Via Benedictina – benediktinské dědictví ve střední Evropě. Účelem tohoto setkání bylo představení benediktinské historie a současnosti v jednotlivých zemích a prezentace vznikajících webových stránek k tomuto projektu.

Region Broumovsko & Noworudsko bude součástí veletrhu cestovního ruchu v polském Gdańsku

Email Tisk PDF

gdaPo únorovém úspěchu v Praze se opět město Broumov s partnery z Nowe Rudy zúčastní veletrhu cestovního ruchu. Tentokrát společně vyjedou daleko na sever až k moři do polského přístavního města Gdańsk. Zde se ve dnech 11. – 13. dubna 2014 uskuteční mezinárodní veletrh cestovního ruchu Międzynarodowe Gdańskie Targi Turystyczne.

Memorandum prohloubí úspěšnou česko-polskou spolupráci

Email Tisk PDF

aglomDokument, který napomůže dalšímu sbližování příhraničních regionů, podepsali 18. března hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a lídr Aglomerace Walbrzych Roman Szełemej. Memorandum obsahuje nejen dohody o výměnách odborníků a studentů, ale také příslib společné účasti na projektech EU.

Hejtmánkovice podpoří organizaci Kola pro Afriku

Email Tisk PDF

kolaObec Hejtmánkovice chce podpořit českou organizaci Kola pro Afriku, a proto vytvořila sběrné místo, kam občané mohou po dobu dvou měsíců odevzdávat úplná jízdní kola. Během března a dubna mohou lidé z Broumovska přivézt svá nepotřebná kola do dvora Šolcovna.

Tradiční čtveřice na Broumovsku podpoří Tibet a vyvěsí vlajku

Email Tisk PDF

tibBroumov, Police nad Metují, Teplice nad Metují a Otovice. To je tradiční sestava tří měst a jedné obce na Broumovsku, která si poslední roky pravidelně připomíná výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. V pondělí 10. března zde na radnicích a obecním úřadě vyvěsí tibetskou vlajku v rámci kampaně Vlajka pro Tibet.

Město Broumov pořádá dva zájezdy do zahraničí

Email Tisk PDF

zajezd2Komise pro zahraniční spolupráci Města Broumov a Informační centrum Broumov pořádají v květnu dva poznávací zájezdy do zahraničí. Účastnící zájezdů společně s hlavním organizátorem Pavlem Košňarem navštíví polské Dolní Slezsko a na tři dny se vydají do německého Bavorska.

Broumovsko & Noworudsko reprezentovalo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze

Email Tisk PDF

nov1

V rámci mikroprojektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko se města Broumov a Nowa Ruda společně zúčastnila veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Letošní 23. ročník jste mohli v areálu holešovického Výstaviště navštívit i vy, a to od středy 20. do neděle 23. února 2014. Oba partneři tak společně reprezentovali naši česko – polskou příhraniční oblast pod společnou značkou Region Broumovsko & Noworudsko.

Region Broumovsko & Noworudsko bude reprezentovat na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze

Email Tisk PDF

novorudV rámci mikroprojektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko se města Broumov a Nowa Ruda společně zúčastní veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Letošní 23. ročník lze navštívit od středy 20. do neděle 23. února 2014. Oba partneři tak budou společně reprezentovat tuto česko – polskou příhraniční oblast pod společnou značkou Region Broumovsko & Noworudsko.

Dědeček finalisty tenisového Australian Open Stanislase Wawrinky žil v Broumově

Email Tisk PDF

wawPředci švýcarského tenisty Stanislase Wawrinky, který přes českého Tomáše Berdycha postoupil do finále turnaje Australian Open, žili v Broumově. Na internetovém webu Českého rozhlasu uvedl redaktor Jaroslav Plašil, že jeho dědeček odtud v roce 1946 odešel do poválečného Německa.

Český národní komitét ICOMOS převzal záštitu nad aktivitami Omnia na Broumovsku

Email Tisk PDF

sonovČeský národní komitét Mezinárodní rady památek a sídel ICOMOS (International Council on Monuments and Sites) je mezinárodní nevládní organizace sídlící v Paříži. Organizace se zabývá se ochranou kulturního dědictví na celosvětové úrovni. ICOMOS v těchto dnech převzal vyjádřením svého prezidenta doc. Josefa Štulce záštitu nad aktivitami připravovanými zapsaným spolkem Omnium (Omnium z.s.). Pro rok 2014 se bude jednat zejména o cyklus seminářů OMNIUM 2014 na téma poznávání, dokumentace, obnovy a záchrany kulturního dědictví na Broumovsku včetně hledání a prezentace možností financování obnovy kulturního dědictví v České republice.

Ohňostrojem na náměstí završil Broumov s Nowou Rudou oslavy dvaceti let spolupráce

Email Tisk PDF

osl1Ve čtvrtek 12. prosince se v konferenčním sále infocentra Broumov uskutečnily Oslavy 20 let spolupráce měst Broumov a Nowa Ruda. Pozvání na akci přijali zástupci všech českých a polských organizací, které během dvou desítek let společně kooperovali.

Broumovští radní oslavili v Nowe Rudě 20 let spolupráce

Email Tisk PDF

ruda1Radní města Broumova přijali pozvání do polské Nowe Rudy, kde se ve středu 27. listopadu uskutečnily oficiální oslavy k výročí 20 let spolupráce. Obě strany se setkaly na zasedání zastupitelstva města v restauraci Parkowa. Úvodního slova se ujal náměstek rady Andrzej Behan, Tomasz Kiliński, starosta města Nowa Ruda, a Milan Kotrnec, starosta města Broumov.

Polsko zavedlo dočasné kontroly na státních hranicích

Email Tisk PDF

hraniceV souvislosti s konferencí OSN ke změně klimatu ve Varšavě zavedlo Polsko dočasně kontroly na svých pozemních, vzdušných a mořských hranicích. Od 8. do 23. listopadu se nebude moci překračovat státní hranice přes tzv. zelenou hranici, ale pouze přes určené hraniční přechody během pracovní doby. Cestující mohou být vyzvání k předložení platného občanského proůkazu nebo cestovního pasu, případně podrobení důkladnější kontrole.

Češi a Poláci realizovali na 400 projektů za více než dvě miliardy

Email Tisk PDF

czplV Královéhradeckém kraji a Dolnoslezském vojvodství vzniklo bezmála 400 společných projektů, na které Evropská unie poskytla více než dvě miliardy korun. Díky dotacím se podařilo například opravit silnice, postavit cyklostezky, podpořit práci záchranářů, podnikatelů či vylepšit životní prostředí.

Na Broumovsku se setkali zástupci měst Broumov a Nowa Ruda

Email Tisk PDF

nr1

Na Broumovsku se v pátek setkalo přes 20 zástupců měst Broumova a polské Nowe Rudy. Během celodenního pátečního programu představili čeští účastníci svým partnerům zajímavá místa tohoto regionu. Mezi pozvanými byli zástupci vedení obou měst, dále všechny kooperující organizace - mateřské, základní a speciální školy, základní umělecké školy, kluby turistů, informační a kulturní centra či zástupci regionálních muzeí.

Tři broumovští gymnazisti se umístili v elitní pětici mezinárodní vědomostní soutěže

Email Tisk PDF

kon1Lucie Halmelová z oktávy se umístila na 2. místě, sextáni Vojtěch Strnad na třetím a Pavlína Hartmanová na pátém. To je umístění studentů broumovského gymnázia ve vědomostní soutěži o České republice a Polsku O pohár generálního konzula Polska a honorárního konzula ČR v polských Zabkowicích Slaskich, kterého se zúčastnilo 39 studentů z českých a polských středních škol.

Broumovské gymnázium navštívili žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z Rohru v Dolním Bavorsku

Email Tisk PDF

druz1V minulých dnech navštívili Broumovsko a gymnázium v Broumově žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z německého Rohru v Dolním Bavorsku. Tradiční dlouholeté partnerství obou škol nespočívá pouze v pravidelných vzájemných návštěvách, ale funguje i na úrovni učitelského sboru.

Kraj má nové partnery. Hejtman podepsal smlouvu s bosenskými Srby

Email Tisk PDF

bos1

Královéhradecký kraj má od včerejška v Evropě nové partnery. Stali se jimi bosenští Srbové žijící v bosenské Republice Srbské. Podle informace krajského mluvčího Imricha Dioszegiho hejtman Lubomír Franc v Hradci Králové podepsal smlouvu s vládou tohoto balkánského regionu.

Region Broumovsko & Noworudsko má nový reklamní spot

Email Tisk PDF

spot

Region Broumovsko & Noworudsko má nový reklamní spot. Vytvořilo jej partnerské město Nowa Ruda v rámci mikroprojektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko.

V broumovském infocentru opět pracuje polský brigádník

Email Tisk PDF

olaTit

V broumovském infocentru na Mírovém náměstí opět pracuje polský brigádník. Obsloužit vás může nejen v polském, ale i německém a anglickém jazyce, a to během celých letních prázdnin. Tak jako v loňském roce i letos brigádu přijala Aleksandra Szwejda z nedalekého Radkówa.

Strana 7 z 11

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře