Broumovsko

Úterý 29.září 2020

Poslední aktualizace28.09.2020 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko

Zahraničí

Televize amerických krajanů odvysílala dokument o Broumovsku

Email Tisk PDF

znaMédium s názvem Czech American TV je americká krajanská nezisková organizace. Tvoří ji nadšení vlastenci, kteří obětují svůj volný čas v zájmu propagace Česke republiky a jejího kulturního dědictví v zahraničí. Většinou jde o americké krajany ve druhé a třetí generaci.

V Polici nad Metují vyhlásili humanitární sbírku na pomoc Ukrajině

Email Tisk PDF

policeV Polici nad Metují vyhlásili humanitární sbírku nových věcí pro lidi z ukrajinského města Ivano - Frankivsk. Svetry, bundy, kalhoty, teplé boty, šály, čepice, rukavice, deky, povlečení, ručníky, školní potřeby pro děti, prací prostředky, teplomety a další věci mohou lidé do úterý 12. srpna nosit na sběrné místo v Informačním centru na Masarykově náměstí v Polici nad Metují.

Institut knihy a čtenářství ve Varšavě se zajímá o Broumov

Email Tisk PDF

kl1Polský Institut knihy a čtenářství ve Varšavě působí v rámci Národní knihovny Polské republiky a jeho hlavní činností je vedení vědecko-výzkumných aktivit. Institut má ale zájem i o aktivity, které se konají mimo Polsko. Institut knihy ve Varšavě v těchto dnech zveřejnil článek o návštěvě broumovského kláštera a výstavy Play Broumovsko. Polští návštěvníci měli samozřejmě největší zájem o benediktinskou knihovnu a činnost Vzdělávacího a kulturního centra klášter Broumov.

Do Broumova přiletěl opat benediktinského kláštera v německém Scheyernu

Email Tisk PDF

op7TOpat benediktinského kláštera v německém Scheyernu Markus Eller spolu se svým řeholním spolubratrem paterem Lukasem Wirthem přiletěl ve středu 16. července dopoledne na broumovské letiště malým osobním letadlem pilotovaným Stefanem Wirthem.

Soutěž českých a polských týmů zahájila sobotní program Broumovské pouti. Vyhrál domácí tým

Email Tisk PDF

pa5TSobotní program Broumovské pouti odstartoval soutěží mezi partnerskými městy Broumov a Nowa Ruda. Dva pětičlenné týmy tvořené vždy čtyřmi muži a jednou ženou se utkaly v pěti disciplínách.

Začala mezinárodní fotografická soutěž. Tématem jsou benediktinské kláštery

Email Tisk PDF

viaKoncem května začala mezinárodní fotografická soutěž, která je otevřena všem fotografům, profesionálům i amatérům bez ohledu na věk a bydliště. Tématem soutěže jsou historické benediktinské kláštery v České republice, Polsku, Slovensku a Maďarsku, ty, které nadále plní svou funkci, stejně jako ty, ve kterých jsou uchovány stopy po působení benediktinů. Soutěž trvá do 15. srpna.

Poláci podporují začínající podnikatele

Email Tisk PDF

park1Nezaměstnanost v Polsku v roce 2013 zůstala na úrovni roku 2012 a míra nezaměstnanosti koncem roku 2013 dosáhla úrovně 13,4%. Za posledních šest let stoupla o čtyři procenta. Také z tohoto důvodu se vláda i regiony či obce snaží podporovat začínající podnikatele. Jedním z příkladů je i Technologický park ve Walbrzychu.

Obraz pro Sira Nicolase Wintona vznikl ve Velkém Poříčí

Email Tisk PDF

win1Obdivuhodné 105. narozeniny Sira Nicolase Wintona, zachránce více než šesti stovek československých dětí před hrůzami 2. světové války, si v rámci programu Děkujeme, pane Wintone připomněla i česká veřejnost. Jedním z čestných narozeninových darů byl jeho portrét, který vytvořila Sabina Knetlová, žákyně 3. ročníku oboru Propagační design Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí.

Festival Za poklady Broumovska vstupuje na polské území

Email Tisk PDF

pol1V polské Polanici Zdroj se 20. dubna konal první polský koncert v rámci Dolnoslezského hudebního festivalu (Dolnośląski Festiwal Muzyczny). Na zahájení koncertu byla k úvodnímu slovu pozvána Agentura pro rozvoj Broumovska, která jako pořadatel festivalu Za poklady Broumovska od tohoto roku zahájila přeshraniční spolupráci s tímto nejvýznamnějším festivalem klasické hudby kladského regionu.

Region Broumovsko & Noworudsko se zúčastnil veletrhu cestovního ruchu v polském Gdańsku

Email Tisk PDF

vel1Města Broumov a Nowa Ruda se zúčastnila další mezinárodní veletržní akce. Tentokrát vyjeli do polského města Gdańsk u Baltského moře, kde se ve dnech od 11. do 13. dubna, konal mezinárodní veletrh cestovního ruchu. Tento veletržní svátek patří mezi největší v celém Polsku a letos oslavil 17leté výročí. Současně s ním se v areálu výstaviště uskutečnily veletrhy Activity Expo, Kajak Expo a Travel & Love.

Cestou benediktinů se putuje i v letošním roce. Tentokrát mezinárodně

Email Tisk PDF

ben1V minulém týdnu se v sále Kreslírny bývalého klášterního gymnázia v Broumově odehrálo mezinárodní setkání projektu Via Benedictina – benediktinské dědictví ve střední Evropě. Účelem tohoto setkání bylo představení benediktinské historie a současnosti v jednotlivých zemích a prezentace vznikajících webových stránek k tomuto projektu.

Region Broumovsko & Noworudsko bude součástí veletrhu cestovního ruchu v polském Gdańsku

Email Tisk PDF

gdaPo únorovém úspěchu v Praze se opět město Broumov s partnery z Nowe Rudy zúčastní veletrhu cestovního ruchu. Tentokrát společně vyjedou daleko na sever až k moři do polského přístavního města Gdańsk. Zde se ve dnech 11. – 13. dubna 2014 uskuteční mezinárodní veletrh cestovního ruchu Międzynarodowe Gdańskie Targi Turystyczne.

Memorandum prohloubí úspěšnou česko-polskou spolupráci

Email Tisk PDF

aglomDokument, který napomůže dalšímu sbližování příhraničních regionů, podepsali 18. března hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a lídr Aglomerace Walbrzych Roman Szełemej. Memorandum obsahuje nejen dohody o výměnách odborníků a studentů, ale také příslib společné účasti na projektech EU.

Hejtmánkovice podpoří organizaci Kola pro Afriku

Email Tisk PDF

kolaObec Hejtmánkovice chce podpořit českou organizaci Kola pro Afriku, a proto vytvořila sběrné místo, kam občané mohou po dobu dvou měsíců odevzdávat úplná jízdní kola. Během března a dubna mohou lidé z Broumovska přivézt svá nepotřebná kola do dvora Šolcovna.

Tradiční čtveřice na Broumovsku podpoří Tibet a vyvěsí vlajku

Email Tisk PDF

tibBroumov, Police nad Metují, Teplice nad Metují a Otovice. To je tradiční sestava tří měst a jedné obce na Broumovsku, která si poslední roky pravidelně připomíná výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. V pondělí 10. března zde na radnicích a obecním úřadě vyvěsí tibetskou vlajku v rámci kampaně Vlajka pro Tibet.

Město Broumov pořádá dva zájezdy do zahraničí

Email Tisk PDF

zajezd2Komise pro zahraniční spolupráci Města Broumov a Informační centrum Broumov pořádají v květnu dva poznávací zájezdy do zahraničí. Účastnící zájezdů společně s hlavním organizátorem Pavlem Košňarem navštíví polské Dolní Slezsko a na tři dny se vydají do německého Bavorska.

Broumovsko & Noworudsko reprezentovalo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze

Email Tisk PDF

nov1

V rámci mikroprojektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko se města Broumov a Nowa Ruda společně zúčastnila veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Letošní 23. ročník jste mohli v areálu holešovického Výstaviště navštívit i vy, a to od středy 20. do neděle 23. února 2014. Oba partneři tak společně reprezentovali naši česko – polskou příhraniční oblast pod společnou značkou Region Broumovsko & Noworudsko.

Region Broumovsko & Noworudsko bude reprezentovat na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze

Email Tisk PDF

novorudV rámci mikroprojektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko se města Broumov a Nowa Ruda společně zúčastní veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Letošní 23. ročník lze navštívit od středy 20. do neděle 23. února 2014. Oba partneři tak budou společně reprezentovat tuto česko – polskou příhraniční oblast pod společnou značkou Region Broumovsko & Noworudsko.

Dědeček finalisty tenisového Australian Open Stanislase Wawrinky žil v Broumově

Email Tisk PDF

wawPředci švýcarského tenisty Stanislase Wawrinky, který přes českého Tomáše Berdycha postoupil do finále turnaje Australian Open, žili v Broumově. Na internetovém webu Českého rozhlasu uvedl redaktor Jaroslav Plašil, že jeho dědeček odtud v roce 1946 odešel do poválečného Německa.

Český národní komitét ICOMOS převzal záštitu nad aktivitami Omnia na Broumovsku

Email Tisk PDF

sonovČeský národní komitét Mezinárodní rady památek a sídel ICOMOS (International Council on Monuments and Sites) je mezinárodní nevládní organizace sídlící v Paříži. Organizace se zabývá se ochranou kulturního dědictví na celosvětové úrovni. ICOMOS v těchto dnech převzal vyjádřením svého prezidenta doc. Josefa Štulce záštitu nad aktivitami připravovanými zapsaným spolkem Omnium (Omnium z.s.). Pro rok 2014 se bude jednat zejména o cyklus seminářů OMNIUM 2014 na téma poznávání, dokumentace, obnovy a záchrany kulturního dědictví na Broumovsku včetně hledání a prezentace možností financování obnovy kulturního dědictví v České republice.

Strana 7 z 11

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web