Broumovsko

Čtvrtek 4.červen 2020

Poslední aktualizace 4.06.2020 05:40

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko

Zahraničí

Na Broumovsku se setkali zástupci měst Broumov a Nowa Ruda

Email Tisk PDF

nr1

Na Broumovsku se v pátek setkalo přes 20 zástupců měst Broumova a polské Nowe Rudy. Během celodenního pátečního programu představili čeští účastníci svým partnerům zajímavá místa tohoto regionu. Mezi pozvanými byli zástupci vedení obou měst, dále všechny kooperující organizace - mateřské, základní a speciální školy, základní umělecké školy, kluby turistů, informační a kulturní centra či zástupci regionálních muzeí.

Tři broumovští gymnazisti se umístili v elitní pětici mezinárodní vědomostní soutěže

Email Tisk PDF

kon1Lucie Halmelová z oktávy se umístila na 2. místě, sextáni Vojtěch Strnad na třetím a Pavlína Hartmanová na pátém. To je umístění studentů broumovského gymnázia ve vědomostní soutěži o České republice a Polsku O pohár generálního konzula Polska a honorárního konzula ČR v polských Zabkowicích Slaskich, kterého se zúčastnilo 39 studentů z českých a polských středních škol.

Broumovské gymnázium navštívili žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z Rohru v Dolním Bavorsku

Email Tisk PDF

druz1V minulých dnech navštívili Broumovsko a gymnázium v Broumově žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z německého Rohru v Dolním Bavorsku. Tradiční dlouholeté partnerství obou škol nespočívá pouze v pravidelných vzájemných návštěvách, ale funguje i na úrovni učitelského sboru.

Kraj má nové partnery. Hejtman podepsal smlouvu s bosenskými Srby

Email Tisk PDF

bos1

Královéhradecký kraj má od včerejška v Evropě nové partnery. Stali se jimi bosenští Srbové žijící v bosenské Republice Srbské. Podle informace krajského mluvčího Imricha Dioszegiho hejtman Lubomír Franc v Hradci Králové podepsal smlouvu s vládou tohoto balkánského regionu.

Region Broumovsko & Noworudsko má nový reklamní spot

Email Tisk PDF

spot

Region Broumovsko & Noworudsko má nový reklamní spot. Vytvořilo jej partnerské město Nowa Ruda v rámci mikroprojektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko.

V broumovském infocentru opět pracuje polský brigádník

Email Tisk PDF

olaTit

V broumovském infocentru na Mírovém náměstí opět pracuje polský brigádník. Obsloužit vás může nejen v polském, ale i německém a anglickém jazyce, a to během celých letních prázdnin. Tak jako v loňském roce i letos brigádu přijala Aleksandra Szwejda z nedalekého Radkówa.

Žáci české a polské školy zahájili projekt Geoturistika: první kroky

Email Tisk PDF

geo1

Žáci 7. třídy Masarykovy základní školy v Broumově a žáci totožného ročníku školy z polské Ścinawky Średniej strávili minulý čtvrtek na Broumovsku. Seznámit se přijeli s geologickým vývojem regionu. Exkurzi uspořádala Místní akční skupina Broumovsko+, o. s., jako součást realizace projektu Geoturistika: první kroky. Odbornou část exkurze zajistil Petr Köppl ze Vzdělávacího a kulturního centra Broumov.

V červenci odstartují aktivity projektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko

Email Tisk PDF

logo

Město Broumov je na poli česko – polské spolupráce opět úspěšné. V rámci operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013 bude realizovat další projekt s polským partnerem – Gminou Miejskou Nowa Ruda.

Město Broumov pořádá zájezd do polského Národního parku Góry Stolowe

Email Tisk PDF

stolove

Komise pro zahraniční spolupráci při Městském úřadu v Broumově a infocentrum Broumov pořádají 1. června v rámci projektu Poznáváme polské příhraničí turistický zájezd do Národního parku Góry Stolowe. Odjíždí se v 8 hodin z broumovského autobusového nádraží. Předpokládaný návrat je v 18 hodin.

Umělý trávník vylepší sportování dětí českých krajanů v Srbsku

Email Tisk PDF

seloBetonový plácek zarostlý bodláčím a pampeliškami, na kterém si dosud hrály a sportovaly děti Čechů žijících v srbském Banátu, nahradí začátkem prázdnin kvalitní umělý trávník. Ten jim pořídí Královéhradecký kraj, který českou menšinu žijící v srbských obcích Kruščica, Česko Selo a Bela Crkva dlouhodobě podporuje. Kraj do Srbska posílá v květnu také sochu svatého Jana Nepomuckého, která vznikla v hořické kamenické průmyslovce a vyzdobí kostel v obci Česko Selo.

Češi, Slováci a Maďaři objevují Soví hory

Email Tisk PDF

mucholapka

Minulý víkend se v Sovích horách na jihozápadě Polska nedaleko hranic s Českou republikou objevila výprava vedená autorem knihy Největší tajemství třetí říše, českým spisovatelem Milanem Zachou Kučerou. Autor zorganizoval pestrou skupinu lidí ze tří zemí. Ve skupině byl zastoupen český Fantastic Facts Club, broumovský klub sci-fi SFK Opat, klub K.N.O.B., slovenský UFO KLUB, maďarský UFÓMAGAZIN a několik nezávislých zájemců z Českého Krumlova, Olomouce i z dalších míst.

Region Broumovsko & Noworudsko má své logo

Email Tisk PDF

logobn

Region Broumovsko & Noworudsko má své logo. V rámci česko – polské přeshraniční spolupráce a realizace projektu mezi městy Broumov a Nowa Ruda se v roce 2013 zrodila první společná aktivita.

Noviny z Nowe Rudy jsou k dostání v broumovském infocentru

Email Tisk PDF

noviny

V rámci programu přeshraniční spolupráce mezi městy Broumov a Nowa Ruda je broumovské infocentrum pravidelně zásobováno novinami z polské Nowe Rudy.

Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce

Email Tisk PDF

hranice

Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce a s partnerským městem Nowa Ruda bude realizovat další společný projekt. Na základě Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika město na podzim loňského roku do Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis podalo novou projektovou žádost s polským partnerem, Gminou Miejskou Nowa Ruda.

Broumovsko navštívil guvernér polské centrální banky prof. Marek Belka

Email Tisk PDF

pol1Bývalý polský premiér a současný guvernér polské centrální banky Marek Belka s chotí se ve čtvrtek zúčastnil v Praze Konference k 20. výročí České národní banky a samostatné české měny. Na soukromé cestě zpět do Polska se zastavil v Martínkovicích u Broumova na statku 201, který provozuje Maria Teresa Najar a zároveň poznával Broumovsko.

Předsedou volební komise v afghánském Lógaru byl absolvent broumovského gymnázia Aleš Ottmár

Email Tisk PDF

dvere

Bývalý absolvent broumovského gymnázia Aleš Ottmár byl při nedávných prezidentských volbách předsedou volební komise v české části vojenské základny Shank v afghánském Lógaru.

O sněhové kalamitě v chorvatském Záhřebu informuje pravidelná čtenářka Našeho Broumovska

Email Tisk PDF

za1

V hlavním městě Chorvatska Záhřebu napadla rekordní sněhová nadílka. Své postřehy a fotografie poslala pravidelná čtenářka Našeho Broumovska, absolventka broumovského gymnázia původem z Meziměstí Michaela Zlatunič, která v Chorvatsku už dlouho žije.

Broumováci ve světě, ozvěte se!

Email Tisk PDF
globusKomise pro zahraniční spolupráci při Městském úřadu v Broumově se rozhodla zjistit, kde všude ve světě byli nebo jsou a kolik je bývalých broumovských spoluobčanů, kteří teď žijí v zahraničí.

Výstava o Františku Kupkovi bude reprezentovat Královéhradecký kraj ve Vídni

Email Tisk PDF

kupka1

Výstava o malíři Františku Kupkovi bude Královéhradecký kraj v závěru letošního roku reprezentovat v Českém centru ve Vídni v Rakousku. S její instalací na svém zasedání souhlasili krajští radní. Expozice představí hlavní etapy tvorby tohoto světoznámého umělce a královéhradeckého rodáka.

Ve vědomostní soutěži o Česku a Polsku zvítězil v české sekci student kvinty broumovského gymnázia Vojtěch Strnad

Email Tisk PDF
ku1Ve vědomostní soutěži o Česku a Polsku - O pohár konzula České republiky v Polsku a konzula Polské republiky v ČR, tentokráte na téma Geografická charakteristika Orlické a Jesenické oblasti Krkonošsko - jesenické subprovincie na území Česka a Slezska, zvítězil v české sekci Vojtěch Strnad, student kvinty Gymnázia Broumov.

Strana 8 z 11

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře