Broumovsko

Pondělí 17.prosinec 2018

Poslední aktualizace18.12.2018 04:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko

Zahraničí

Broumovsko navštívil guvernér polské centrální banky prof. Marek Belka

Email Tisk PDF

pol1Bývalý polský premiér a současný guvernér polské centrální banky Marek Belka s chotí se ve čtvrtek zúčastnil v Praze Konference k 20. výročí České národní banky a samostatné české měny. Na soukromé cestě zpět do Polska se zastavil v Martínkovicích u Broumova na statku 201, který provozuje Maria Teresa Najar a zároveň poznával Broumovsko.

Předsedou volební komise v afghánském Lógaru byl absolvent broumovského gymnázia Aleš Ottmár

Email Tisk PDF

dvere

Bývalý absolvent broumovského gymnázia Aleš Ottmár byl při nedávných prezidentských volbách předsedou volební komise v české části vojenské základny Shank v afghánském Lógaru.

O sněhové kalamitě v chorvatském Záhřebu informuje pravidelná čtenářka Našeho Broumovska

Email Tisk PDF

za1

V hlavním městě Chorvatska Záhřebu napadla rekordní sněhová nadílka. Své postřehy a fotografie poslala pravidelná čtenářka Našeho Broumovska, absolventka broumovského gymnázia původem z Meziměstí Michaela Zlatunič, která v Chorvatsku už dlouho žije.

Broumováci ve světě, ozvěte se!

Email Tisk PDF
globusKomise pro zahraniční spolupráci při Městském úřadu v Broumově se rozhodla zjistit, kde všude ve světě byli nebo jsou a kolik je bývalých broumovských spoluobčanů, kteří teď žijí v zahraničí.

Výstava o Františku Kupkovi bude reprezentovat Královéhradecký kraj ve Vídni

Email Tisk PDF

kupka1

Výstava o malíři Františku Kupkovi bude Královéhradecký kraj v závěru letošního roku reprezentovat v Českém centru ve Vídni v Rakousku. S její instalací na svém zasedání souhlasili krajští radní. Expozice představí hlavní etapy tvorby tohoto světoznámého umělce a královéhradeckého rodáka.

Ve vědomostní soutěži o Česku a Polsku zvítězil v české sekci student kvinty broumovského gymnázia Vojtěch Strnad

Email Tisk PDF
ku1Ve vědomostní soutěži o Česku a Polsku - O pohár konzula České republiky v Polsku a konzula Polské republiky v ČR, tentokráte na téma Geografická charakteristika Orlické a Jesenické oblasti Krkonošsko - jesenické subprovincie na území Česka a Slezska, zvítězil v české sekci Vojtěch Strnad, student kvinty Gymnázia Broumov.

Indický chlapec, kterého finančně podporují studenti broumovského gymnázia, se učí na samé jedničky

Email Tisk PDF

arwin

Arwin Noel je dvanáctiletý indický chlapec z města Badyár u Mangalore, ve státě Karnataka, jehož studium finančně podporují studenti bývalé oktávy gymnázia v Broumově. Arwin měl na vysvědčení v minulém roce samá áčka, tedy stejně, jako u nás, samé jedničky.

Nohy do bot, hlavu do oblak – vítají vás Soví hory

Email Tisk PDF

sov1

Místní akční skupina Broumovsko+ uspořádala v úterý 18. září 2012 exkurzi k obdobné organizaci působící na území Sovích hor v Polsku - LGD Partnerstwo Sowiogórskie. Obě MAS realizují své rozvojové strategie, pro něž získaly podporu z evropského programu LEADER, což je program napomáhající rozvoji venkovských regionů.

Vysoká škola v Nowé Rudě zahájila nábor ke studiu

Email Tisk PDF

logo

Polsko - česká vysoká škola obchodu a sportu Collegium Glacense v Nowé Rudě zahájila nábor ke studiu nového oboru Aktivizace seniorů, který představuje novinku v rámci Dolního Slezska i širšího okolí. Jedná se o prezenční i kombinované studium prvního stupně, jehož absolventi získají titul bakalář. Výuka začíná 1. října 2012.

Za břidlicovým plynem do Polska

Email Tisk PDF

plyn1

Prohlédnout si z bezprostřední blízkosti místa, kde v Polsku probíhá průzkum ložisek břidlicového plynu, se vydali účastníci odborné exkurze pořádané Centrem rozvoje Česká Skalice ve dnech 29. až 31. července 2012. Jmenované občanské sdružení akci realizovalo v rámci svých projektů zaměřených na podporu informování veřejnosti o problematice břidlicového plynu.

Adršpašsko - teplické skály svými kvalitami patří na seznam světového přírodního dědictví UNESCO

Email Tisk PDF

konf1

"Národní přírodní rezervace Adršpašsko - teplické skály svými kvalitami rozhodně patří na seznam světového přírodního dědictví UNESCO a zaslouží tomu odpovídající ochranu, která je již v současnosti na vysoké úrovni," řekl čínský profesor Peng Hua, ředitel Výzkumného institutu krajinářství a turistiky na univerzitě Sun Yat-sen, který je zároveň ředitelem čínské expertní komise pro posuzování žádostí o zápis území na seznam světového přírodního dědictví.

Královéhradecký kraj se připravuje na nápor fanoušků fotbalového Eura 2012 v Polsku

Email Tisk PDF

stadion

Královéhradecký kraj se připravuje na nápor fanoušků fotbalového Eura 2012 v Polsku. Včera se kvůli tomu v Hradci Králové sešel hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc s maršálkem Dolnoslezského vojvodství Rafałem Jurkowlaniecem.

Broumov s partnery z Nowé Rudy se prezentovali na veletrhu cestovního ruchu v polském Gdańsku

Email Tisk PDF

gd1

Město Broumov se společně s partnery z Nowé Rudy prezentovalo na veletrhu cestovního ruchu v polském přístavním městě Gdańsk, kde se minulý víkend uskutečnil mezinárodní veletrh cestovního ruchu Międzynarodowe Gdańskie Targi Turystyczne.

Společná propagace regionů Broumovsko & Noworudsko. Tentokrát v Gdaňsku.

Email Tisk PDF

veletrh

Po velkém únorovém úspěchu na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze opět čeští a polští kolegové z Broumova a Nowe Rudy vyjíždějí na veletrh cestovního ruchu, tentokrát do přístavního polského města Gdaňsk.

Evropský parlament projednává zprávu, která obhajuje těžbu břidlicového plynu

Email Tisk PDF

parlament

Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu (ENVI) vypracoval návrh zprávy s názvem Dopady činností spojených s těžbou břidlicové ropy a plynu na životní prostředí, která obhajuje těžbu a průzkum břidlicového plynu, problému, v poslední době hodně skloňovanému nejen na Broumovsku.

Náchod se zahalí do tmy a přidá se k celosvětovému happeningu Hodina Země 2012

Email Tisk PDF
hodinazMěsto Náchod se rozhodlo, že podpoří celosvětový happening Hodina Země, jenž se uskuteční poslední březnovou sobotu. V centru města na Masarykově náměstí zhasne 31. března od půl deváté večer po dobu šedesáti minut veřejné osvětlení.

Polský dopravní inspektorát omezil některé dny v roce 2012 jízdu vozidel nad 12 tun

Email Tisk PDF

kamion1

Polský Inspektorat Transportu Drogowego (ITD) v Opole informoval o dnech v roce 2012, kdy je na území Polské republiky stanoveno omezení jízdy nákladních vozidel nad 12 tun.

Martin Lanži z římsko-katolické farnosti v Broumově o slavnosti, na které ve Vatikánu Dominik Duka převzal od papeže kardinálské symboly

Email Tisk PDF

Martin1

Administrátor římsko-katolické farnosti v Broumově Martin Lanži byl přítomen slavnosti, na které ve Vatikánu 18. února současný pražský arcibiskup a královéhradecký rodák Dominik Duka převzal od papeže Benedikta XVI. kardinálské symboly.

Česko - polská spolupráce v dopravě zabránila dopravnímu kolapsu v Náchodě

Email Tisk PDF

kamion

Kvůli středečnímu hustému sněžení a vrstvě sněhu na silnici v kopcích před polským Klodzkem byli policisté nuceni uzavřít hraniční přechod v Náchodě. Díky česko - polské spolupráci při řešení krizových situací v dopravě operativním předáváním informací o aktuálním stavu sjízdnosti silnic nedošlo k dopravním zácpám v centru Náchoda.

Návštěva kanadské velvyslankyně v Broumově se odkládá

Email Tisk PDF

kanada

Kanadská velvyslankyně Valerie Raymondová, která měla v pátek 10. února navštívit Broumov, nepřijede. Pracovník sekretariátu velvyslanectví zrušení návštěvy zdůvodnil neodkladnou schůzkou velvyslankyně v Praze.

Strana 8 z 10

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře