Broumovsko

Úterý 29.září 2020

Poslední aktualizace28.09.2020 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko

Zahraničí

Ohňostrojem na náměstí završil Broumov s Nowou Rudou oslavy dvaceti let spolupráce

Email Tisk PDF

osl1Ve čtvrtek 12. prosince se v konferenčním sále infocentra Broumov uskutečnily Oslavy 20 let spolupráce měst Broumov a Nowa Ruda. Pozvání na akci přijali zástupci všech českých a polských organizací, které během dvou desítek let společně kooperovali.

Broumovští radní oslavili v Nowe Rudě 20 let spolupráce

Email Tisk PDF

ruda1Radní města Broumova přijali pozvání do polské Nowe Rudy, kde se ve středu 27. listopadu uskutečnily oficiální oslavy k výročí 20 let spolupráce. Obě strany se setkaly na zasedání zastupitelstva města v restauraci Parkowa. Úvodního slova se ujal náměstek rady Andrzej Behan, Tomasz Kiliński, starosta města Nowa Ruda, a Milan Kotrnec, starosta města Broumov.

Polsko zavedlo dočasné kontroly na státních hranicích

Email Tisk PDF

hraniceV souvislosti s konferencí OSN ke změně klimatu ve Varšavě zavedlo Polsko dočasně kontroly na svých pozemních, vzdušných a mořských hranicích. Od 8. do 23. listopadu se nebude moci překračovat státní hranice přes tzv. zelenou hranici, ale pouze přes určené hraniční přechody během pracovní doby. Cestující mohou být vyzvání k předložení platného občanského proůkazu nebo cestovního pasu, případně podrobení důkladnější kontrole.

Češi a Poláci realizovali na 400 projektů za více než dvě miliardy

Email Tisk PDF

czplV Královéhradeckém kraji a Dolnoslezském vojvodství vzniklo bezmála 400 společných projektů, na které Evropská unie poskytla více než dvě miliardy korun. Díky dotacím se podařilo například opravit silnice, postavit cyklostezky, podpořit práci záchranářů, podnikatelů či vylepšit životní prostředí.

Na Broumovsku se setkali zástupci měst Broumov a Nowa Ruda

Email Tisk PDF

nr1

Na Broumovsku se v pátek setkalo přes 20 zástupců měst Broumova a polské Nowe Rudy. Během celodenního pátečního programu představili čeští účastníci svým partnerům zajímavá místa tohoto regionu. Mezi pozvanými byli zástupci vedení obou měst, dále všechny kooperující organizace - mateřské, základní a speciální školy, základní umělecké školy, kluby turistů, informační a kulturní centra či zástupci regionálních muzeí.

Tři broumovští gymnazisti se umístili v elitní pětici mezinárodní vědomostní soutěže

Email Tisk PDF

kon1Lucie Halmelová z oktávy se umístila na 2. místě, sextáni Vojtěch Strnad na třetím a Pavlína Hartmanová na pátém. To je umístění studentů broumovského gymnázia ve vědomostní soutěži o České republice a Polsku O pohár generálního konzula Polska a honorárního konzula ČR v polských Zabkowicích Slaskich, kterého se zúčastnilo 39 studentů z českých a polských středních škol.

Broumovské gymnázium navštívili žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z Rohru v Dolním Bavorsku

Email Tisk PDF

druz1V minulých dnech navštívili Broumovsko a gymnázium v Broumově žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z německého Rohru v Dolním Bavorsku. Tradiční dlouholeté partnerství obou škol nespočívá pouze v pravidelných vzájemných návštěvách, ale funguje i na úrovni učitelského sboru.

Kraj má nové partnery. Hejtman podepsal smlouvu s bosenskými Srby

Email Tisk PDF

bos1

Královéhradecký kraj má od včerejška v Evropě nové partnery. Stali se jimi bosenští Srbové žijící v bosenské Republice Srbské. Podle informace krajského mluvčího Imricha Dioszegiho hejtman Lubomír Franc v Hradci Králové podepsal smlouvu s vládou tohoto balkánského regionu.

Region Broumovsko & Noworudsko má nový reklamní spot

Email Tisk PDF

spot

Region Broumovsko & Noworudsko má nový reklamní spot. Vytvořilo jej partnerské město Nowa Ruda v rámci mikroprojektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko.

V broumovském infocentru opět pracuje polský brigádník

Email Tisk PDF

olaTit

V broumovském infocentru na Mírovém náměstí opět pracuje polský brigádník. Obsloužit vás může nejen v polském, ale i německém a anglickém jazyce, a to během celých letních prázdnin. Tak jako v loňském roce i letos brigádu přijala Aleksandra Szwejda z nedalekého Radkówa.

Žáci české a polské školy zahájili projekt Geoturistika: první kroky

Email Tisk PDF

geo1

Žáci 7. třídy Masarykovy základní školy v Broumově a žáci totožného ročníku školy z polské Ścinawky Średniej strávili minulý čtvrtek na Broumovsku. Seznámit se přijeli s geologickým vývojem regionu. Exkurzi uspořádala Místní akční skupina Broumovsko+, o. s., jako součást realizace projektu Geoturistika: první kroky. Odbornou část exkurze zajistil Petr Köppl ze Vzdělávacího a kulturního centra Broumov.

V červenci odstartují aktivity projektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko

Email Tisk PDF

logo

Město Broumov je na poli česko – polské spolupráce opět úspěšné. V rámci operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013 bude realizovat další projekt s polským partnerem – Gminou Miejskou Nowa Ruda.

Město Broumov pořádá zájezd do polského Národního parku Góry Stolowe

Email Tisk PDF

stolove

Komise pro zahraniční spolupráci při Městském úřadu v Broumově a infocentrum Broumov pořádají 1. června v rámci projektu Poznáváme polské příhraničí turistický zájezd do Národního parku Góry Stolowe. Odjíždí se v 8 hodin z broumovského autobusového nádraží. Předpokládaný návrat je v 18 hodin.

Umělý trávník vylepší sportování dětí českých krajanů v Srbsku

Email Tisk PDF

seloBetonový plácek zarostlý bodláčím a pampeliškami, na kterém si dosud hrály a sportovaly děti Čechů žijících v srbském Banátu, nahradí začátkem prázdnin kvalitní umělý trávník. Ten jim pořídí Královéhradecký kraj, který českou menšinu žijící v srbských obcích Kruščica, Česko Selo a Bela Crkva dlouhodobě podporuje. Kraj do Srbska posílá v květnu také sochu svatého Jana Nepomuckého, která vznikla v hořické kamenické průmyslovce a vyzdobí kostel v obci Česko Selo.

Češi, Slováci a Maďaři objevují Soví hory

Email Tisk PDF

mucholapka

Minulý víkend se v Sovích horách na jihozápadě Polska nedaleko hranic s Českou republikou objevila výprava vedená autorem knihy Největší tajemství třetí říše, českým spisovatelem Milanem Zachou Kučerou. Autor zorganizoval pestrou skupinu lidí ze tří zemí. Ve skupině byl zastoupen český Fantastic Facts Club, broumovský klub sci-fi SFK Opat, klub K.N.O.B., slovenský UFO KLUB, maďarský UFÓMAGAZIN a několik nezávislých zájemců z Českého Krumlova, Olomouce i z dalších míst.

Region Broumovsko & Noworudsko má své logo

Email Tisk PDF

logobn

Region Broumovsko & Noworudsko má své logo. V rámci česko – polské přeshraniční spolupráce a realizace projektu mezi městy Broumov a Nowa Ruda se v roce 2013 zrodila první společná aktivita.

Noviny z Nowe Rudy jsou k dostání v broumovském infocentru

Email Tisk PDF

noviny

V rámci programu přeshraniční spolupráce mezi městy Broumov a Nowa Ruda je broumovské infocentrum pravidelně zásobováno novinami z polské Nowe Rudy.

Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce

Email Tisk PDF

hranice

Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce a s partnerským městem Nowa Ruda bude realizovat další společný projekt. Na základě Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika město na podzim loňského roku do Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis podalo novou projektovou žádost s polským partnerem, Gminou Miejskou Nowa Ruda.

Broumovsko navštívil guvernér polské centrální banky prof. Marek Belka

Email Tisk PDF

pol1Bývalý polský premiér a současný guvernér polské centrální banky Marek Belka s chotí se ve čtvrtek zúčastnil v Praze Konference k 20. výročí České národní banky a samostatné české měny. Na soukromé cestě zpět do Polska se zastavil v Martínkovicích u Broumova na statku 201, který provozuje Maria Teresa Najar a zároveň poznával Broumovsko.

Předsedou volební komise v afghánském Lógaru byl absolvent broumovského gymnázia Aleš Ottmár

Email Tisk PDF

dvere

Bývalý absolvent broumovského gymnázia Aleš Ottmár byl při nedávných prezidentských volbách předsedou volební komise v české části vojenské základny Shank v afghánském Lógaru.

Strana 8 z 11

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web