Broumovsko

Úterý 17.září 2019

Poslední aktualizace17.09.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko

Zahraničí

Žáci české a polské školy zahájili projekt Geoturistika: první kroky

Email Tisk PDF

geo1

Žáci 7. třídy Masarykovy základní školy v Broumově a žáci totožného ročníku školy z polské Ścinawky Średniej strávili minulý čtvrtek na Broumovsku. Seznámit se přijeli s geologickým vývojem regionu. Exkurzi uspořádala Místní akční skupina Broumovsko+, o. s., jako součást realizace projektu Geoturistika: první kroky. Odbornou část exkurze zajistil Petr Köppl ze Vzdělávacího a kulturního centra Broumov.

V červenci odstartují aktivity projektu Žijeme v regionu Broumovsko & Noworudsko

Email Tisk PDF

logo

Město Broumov je na poli česko – polské spolupráce opět úspěšné. V rámci operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013 bude realizovat další projekt s polským partnerem – Gminou Miejskou Nowa Ruda.

Město Broumov pořádá zájezd do polského Národního parku Góry Stolowe

Email Tisk PDF

stolove

Komise pro zahraniční spolupráci při Městském úřadu v Broumově a infocentrum Broumov pořádají 1. června v rámci projektu Poznáváme polské příhraničí turistický zájezd do Národního parku Góry Stolowe. Odjíždí se v 8 hodin z broumovského autobusového nádraží. Předpokládaný návrat je v 18 hodin.

Umělý trávník vylepší sportování dětí českých krajanů v Srbsku

Email Tisk PDF

seloBetonový plácek zarostlý bodláčím a pampeliškami, na kterém si dosud hrály a sportovaly děti Čechů žijících v srbském Banátu, nahradí začátkem prázdnin kvalitní umělý trávník. Ten jim pořídí Královéhradecký kraj, který českou menšinu žijící v srbských obcích Kruščica, Česko Selo a Bela Crkva dlouhodobě podporuje. Kraj do Srbska posílá v květnu také sochu svatého Jana Nepomuckého, která vznikla v hořické kamenické průmyslovce a vyzdobí kostel v obci Česko Selo.

Češi, Slováci a Maďaři objevují Soví hory

Email Tisk PDF

mucholapka

Minulý víkend se v Sovích horách na jihozápadě Polska nedaleko hranic s Českou republikou objevila výprava vedená autorem knihy Největší tajemství třetí říše, českým spisovatelem Milanem Zachou Kučerou. Autor zorganizoval pestrou skupinu lidí ze tří zemí. Ve skupině byl zastoupen český Fantastic Facts Club, broumovský klub sci-fi SFK Opat, klub K.N.O.B., slovenský UFO KLUB, maďarský UFÓMAGAZIN a několik nezávislých zájemců z Českého Krumlova, Olomouce i z dalších míst.

Region Broumovsko & Noworudsko má své logo

Email Tisk PDF

logobn

Region Broumovsko & Noworudsko má své logo. V rámci česko – polské přeshraniční spolupráce a realizace projektu mezi městy Broumov a Nowa Ruda se v roce 2013 zrodila první společná aktivita.

Noviny z Nowe Rudy jsou k dostání v broumovském infocentru

Email Tisk PDF

noviny

V rámci programu přeshraniční spolupráce mezi městy Broumov a Nowa Ruda je broumovské infocentrum pravidelně zásobováno novinami z polské Nowe Rudy.

Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce

Email Tisk PDF

hranice

Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce a s partnerským městem Nowa Ruda bude realizovat další společný projekt. Na základě Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika město na podzim loňského roku do Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis podalo novou projektovou žádost s polským partnerem, Gminou Miejskou Nowa Ruda.

Broumovsko navštívil guvernér polské centrální banky prof. Marek Belka

Email Tisk PDF

pol1Bývalý polský premiér a současný guvernér polské centrální banky Marek Belka s chotí se ve čtvrtek zúčastnil v Praze Konference k 20. výročí České národní banky a samostatné české měny. Na soukromé cestě zpět do Polska se zastavil v Martínkovicích u Broumova na statku 201, který provozuje Maria Teresa Najar a zároveň poznával Broumovsko.

Předsedou volební komise v afghánském Lógaru byl absolvent broumovského gymnázia Aleš Ottmár

Email Tisk PDF

dvere

Bývalý absolvent broumovského gymnázia Aleš Ottmár byl při nedávných prezidentských volbách předsedou volební komise v české části vojenské základny Shank v afghánském Lógaru.

O sněhové kalamitě v chorvatském Záhřebu informuje pravidelná čtenářka Našeho Broumovska

Email Tisk PDF

za1

V hlavním městě Chorvatska Záhřebu napadla rekordní sněhová nadílka. Své postřehy a fotografie poslala pravidelná čtenářka Našeho Broumovska, absolventka broumovského gymnázia původem z Meziměstí Michaela Zlatunič, která v Chorvatsku už dlouho žije.

Broumováci ve světě, ozvěte se!

Email Tisk PDF
globusKomise pro zahraniční spolupráci při Městském úřadu v Broumově se rozhodla zjistit, kde všude ve světě byli nebo jsou a kolik je bývalých broumovských spoluobčanů, kteří teď žijí v zahraničí.

Výstava o Františku Kupkovi bude reprezentovat Královéhradecký kraj ve Vídni

Email Tisk PDF

kupka1

Výstava o malíři Františku Kupkovi bude Královéhradecký kraj v závěru letošního roku reprezentovat v Českém centru ve Vídni v Rakousku. S její instalací na svém zasedání souhlasili krajští radní. Expozice představí hlavní etapy tvorby tohoto světoznámého umělce a královéhradeckého rodáka.

Ve vědomostní soutěži o Česku a Polsku zvítězil v české sekci student kvinty broumovského gymnázia Vojtěch Strnad

Email Tisk PDF
ku1Ve vědomostní soutěži o Česku a Polsku - O pohár konzula České republiky v Polsku a konzula Polské republiky v ČR, tentokráte na téma Geografická charakteristika Orlické a Jesenické oblasti Krkonošsko - jesenické subprovincie na území Česka a Slezska, zvítězil v české sekci Vojtěch Strnad, student kvinty Gymnázia Broumov.

Indický chlapec, kterého finančně podporují studenti broumovského gymnázia, se učí na samé jedničky

Email Tisk PDF

arwin

Arwin Noel je dvanáctiletý indický chlapec z města Badyár u Mangalore, ve státě Karnataka, jehož studium finančně podporují studenti bývalé oktávy gymnázia v Broumově. Arwin měl na vysvědčení v minulém roce samá áčka, tedy stejně, jako u nás, samé jedničky.

Nohy do bot, hlavu do oblak – vítají vás Soví hory

Email Tisk PDF

sov1

Místní akční skupina Broumovsko+ uspořádala v úterý 18. září 2012 exkurzi k obdobné organizaci působící na území Sovích hor v Polsku - LGD Partnerstwo Sowiogórskie. Obě MAS realizují své rozvojové strategie, pro něž získaly podporu z evropského programu LEADER, což je program napomáhající rozvoji venkovských regionů.

Vysoká škola v Nowé Rudě zahájila nábor ke studiu

Email Tisk PDF

logo

Polsko - česká vysoká škola obchodu a sportu Collegium Glacense v Nowé Rudě zahájila nábor ke studiu nového oboru Aktivizace seniorů, který představuje novinku v rámci Dolního Slezska i širšího okolí. Jedná se o prezenční i kombinované studium prvního stupně, jehož absolventi získají titul bakalář. Výuka začíná 1. října 2012.

Za břidlicovým plynem do Polska

Email Tisk PDF

plyn1

Prohlédnout si z bezprostřední blízkosti místa, kde v Polsku probíhá průzkum ložisek břidlicového plynu, se vydali účastníci odborné exkurze pořádané Centrem rozvoje Česká Skalice ve dnech 29. až 31. července 2012. Jmenované občanské sdružení akci realizovalo v rámci svých projektů zaměřených na podporu informování veřejnosti o problematice břidlicového plynu.

Adršpašsko - teplické skály svými kvalitami patří na seznam světového přírodního dědictví UNESCO

Email Tisk PDF

konf1

"Národní přírodní rezervace Adršpašsko - teplické skály svými kvalitami rozhodně patří na seznam světového přírodního dědictví UNESCO a zaslouží tomu odpovídající ochranu, která je již v současnosti na vysoké úrovni," řekl čínský profesor Peng Hua, ředitel Výzkumného institutu krajinářství a turistiky na univerzitě Sun Yat-sen, který je zároveň ředitelem čínské expertní komise pro posuzování žádostí o zápis území na seznam světového přírodního dědictví.

Královéhradecký kraj se připravuje na nápor fanoušků fotbalového Eura 2012 v Polsku

Email Tisk PDF

stadion

Královéhradecký kraj se připravuje na nápor fanoušků fotbalového Eura 2012 v Polsku. Včera se kvůli tomu v Hradci Králové sešel hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc s maršálkem Dolnoslezského vojvodství Rafałem Jurkowlaniecem.

Strana 8 z 11

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře