Broumovsko

Čtvrtek 29.říjen 2020

Poslední aktualizace29.10.2020 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Broumovské gymnázium navštívili žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z Rohru v Dolním Bavorsku

Broumovské gymnázium navštívili žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z Rohru v Dolním Bavorsku

Email Tisk PDF
seznam článků
Broumovské gymnázium navštívili žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z Rohru v Dolním Bavorsku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

druz1V minulých dnech navštívili Broumovsko a gymnázium v Broumově žáci partnerské školy Johannes Nepomuk Gymnasium z německého Rohru v Dolním Bavorsku. Tradiční dlouholeté partnerství obou škol nespočívá pouze v pravidelných vzájemných návštěvách, ale funguje i na úrovni učitelského sboru.

"Ke konci minulého školního roku se několik z nás, učitelů Gymnázia Broumov, účastnilo výjezdu do Rohru na pozvání ředitele tamního církevního gymnázia pana Franze Langa, kde jsme měli možnost nejen porovnat materiální vybavení obou škol, ale i příležitost nahlédnout přímo pod pokličku německého vzdělávacího systému, když jsme živě sledovali výuku. Pochopitelně jsme si mohli s německými kolegy popovídat a vyměnit zkušenosti," řekl garant meziškolní spolupráce Miroslav Mádle.

V rámci pravidelných výměnných pobytů žáků ve čtvrtek v doprovodu dvou pedagogů a dalších tří dospělých z řad rodičovské rady zavítala na broumovské gymnázium čtyřicítka německých sedmáků (věkově odpovídající gymnaziální sekundě), pro kterou se partnerskou třídou stala broumovská kvarta. Výběr na kvartány padl zejména z jazykových důvodů, jelikož alespoň polovina z nich má němčinu jako druhý cizí jazyk již druhým rokem.

"Pochopitelně byla v pátek během tzv. projektového dne slyšet i angličtina, kterou si obě strany v případě nouze vypomáhaly. Na programu byly tři workshopy - hudební, výtvarný a sportovní, během nichž žáci měli šanci společně si zahrát a zazpívat, vytvořit vlastní obrázek či vylézt po horolezecké stěně, ale zejména být spolu a komunikovat, zkrátka poznávat se," řekl k jazykovému dorozumívání studentů Miroslav Mádle. 

Po odpoledním, individuálním programu německých žáků, kdy absolvovali prohlídku broumovského kláštera a návštěvu Muzea papírových modelů v Polici nad Metují, se večer již opět odehrál ve znamení společného zážitku. Tentokrát hudebního - tři hudební skupiny (Arwen, Mud From Heaven, Odmocnina z pomeranče), z velké části obsazené studenty broumovského gymnázia, připravily program a ve finále roztančily celou tělocvičnu.

Velkou část soboty naplnil výlet do Adršpašských skal zakončený obědem na Bischofsteinu, a v podvečer pak prohlídka dřevěného kostela Panny Marie, po které ještě následovala bohoslužba v kostele sv. Petra a Pavla.

Další setkání je naplánované na příští září. Tentokrát jsou žáci broumovské kvarty pozváni do Rohru, kam by měli vyrazit doplněni o kvintány, kteří se letošního programu rovněž účastnili.

"Rád bych poděkoval všem, kteří pomohli, zejména pak kolegyním Evě Kroupové a Kláře Nentwichové, které připravily hudební dílny, Jaroslavě Hornychové za dílnu výtvarnou a kompletní pomoc při přípravě a zajištění celého pobytu. Pochopitelně děkuji za podporu a pomoc i ředitelství a sekretariátu školy. Děkuji rovněž i Magdaleně Janouškové, bez které by toto partnerství nebylo tam, kde je dnes. V neposlední řadě patří dík také Radě města Broumova a Nadačnímu fondu Gymnázia Broumov, bez jejichž finanční pomoci by se takovouto akci jen stěží podařilo uspořádat," uvedl na závěr Miroslav Mádle.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov – evropské hlavní město kultury

Broumov – evropské hlavní město kultury

V červnu vydalo město Broumov tiskovou zprávu, ve které oznámilo záměr ucházet se o titul Evropské h...

Záchranné akce ve skalách na Broumovsku aneb nepodceňujte pohyb v podzimní přírodě

Záchranné akce ve skalách na Broumovsku aneb nepodceňujte pohyb v podzimní přírodě

Pobyt v přírodě patří mezi jednu z výjimek omezení volného pohybu v rámci aktuálních opatření, která...

Jedním z finalistů soutěže Gentleman & Žena České republiky 2021 je rodák z Broumovska Jan Šraitr

Jedním z finalistů soutěže Gentleman & Žena České republiky 2021 je rodák z Broumovska Jan Šraitr

Soutěž Gentleman & Žena České republiky 2021 je určena pro muže ve věku 33 - 75 let a ženy ve vě...

Věžička kostela v Ruprechticích skrývá poselství budoucím pokolením

Věžička kostela v Ruprechticích skrývá poselství budoucím pokolením

Nově zrekonstruovaná věžička kostela sv. Jakuba Většího v Ruprechticích od minulého týdne skrývá pos...

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web