Broumovsko

Neděle 25.říjen 2020

Poslední aktualizace24.10.2020 07:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Dobrou spolupráci s krajem ocenili Poláci vyznamenáním pro hejtmana

Dobrou spolupráci s krajem ocenili Poláci vyznamenáním pro hejtmana

Email Tisk PDF
seznam článků
Dobrou spolupráci s krajem ocenili Poláci vyznamenáním pro hejtmana
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

rad1Ve čtvrtek 23. dubna se hejtman Lubomír Franc sešel s maršálkem Dolnoslezského vojvodství Cezarem Przybylskim, aby společně projednali plány ohledně výstavby a napojení česko-polských silnic nebo rozvoje přeshraniční spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Hejtman Franc také dostal polské státní vyznamenání za zásluhy při budování česko-polských vztahů.

Oba představitelé sousedních regionů spolu jednali před začátkem konference "25 let samosprávy a rozvoje mezinárodní spolupráce s Českou republikou", kde má Královéhradecký kraj významnou roli. Diskutovali hlavně o dostavbě silnice S3 (do polského Bolkowa), která má v Česku navázat na rychlostní silnici R11. Hejtman Franc se zajímal o aktuální stav na polské straně.

"Jsem přesvědčený, že spolupráce mezi Českem a Polskem bude pozitivně hodnocena i nadále. V rámci partnerství Královéhradeckého kraje a Dolnoslezského vojvodství vzniklo jen v období 2007 - 2013 přes čtyři stovky společně realizovaných projektů. Evropská dotace schválená na tyto projekty dosahuje téměř dvou miliard a 400 milionů korun. Pro Královéhradecký kraj a Dolnoslezské vojvodství to představuje nejvyšší objem dotací v rámci celého podporovaného území česko-polského přeshraničního programu," řekl hejtman a rovnou naznačil, že v nastoleném úspěšném trendu hodlá kraj pokračovat i v dalších letech.

"Do roku 2020 jsou připraveny různé projekty na modernizaci silnic ve východních Krkonoších. Rekonstrukce silnice II/300 z Babí přes Prkenný důl a Žacléř do Královce usnadní cestování z Trutnova do Polska. Na Broumovsku se připravuje projekt na opravu silnice z Broumova ke státní hranici směrem na polské město Radków a v okolí Police nad Metují je v plánu rekonstrukce silnice z Bezděkova nad Metují k hranicím. V Orlických horách bychom chtěli za evropské peníze opravit silnice z Rokytnice v Orlických horách do Orlického Záhoří i do lyžařského střediska Říčky. Všechny tyto projekty mají probudit také zájem turistů o příhraniční oblasti," dodal hejtman.

S maršálkem ještě debatovali o možnosti rozšíření železniční a autobusové dopravy mezi Walbrzychem, Meziměstím a Hradcem Králové. Tématem se bude hejtman dále zabývat na schůzce koncem dubna, které se zúčastní také primátor Walbrzychu Roman Szełemej.

V závěru dne obdržel hejtman Rytířský kříž Řádu Polské republiky za zásluhy, který uděluje polský prezident. Vyznamenání za přínosnou spolupráci mezi Českem a Polskem mu připnula polská velvyslankyně.

Celá připravovaná spolupráce má vyvrcholit 15. září na Sněžce, kde slavnostně podepíší zástupci obou stran dohodu ESÚS (Evropské seskupení pro územní spolupráci).

Foto archiv Královéhradeckého kraje

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka

Na den svatého Martina byla v Polici nad Metují naplánovaná Svatomartinská jízda. Vzhledem ke krizov...

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Český Den stromů korunovala radostná zpráva pro obyvatele Machova. Vítězství v anketě Strom roku2020...

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Poslední zářijový den zachvátil požár skladovací halu se senem a slámou nedaleko obce Suchý Důl. Na ...

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí 19. října odstartoval po celé Evropě Zelený týden EU 2020. Akce, jejímž letošním tématem j...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web