Broumovsko

Pátek 29.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Evropské hlavní město kultury Vratislav 2016 je svátkem pro celé Dolní Slezsko

Evropské hlavní město kultury Vratislav 2016 je svátkem pro celé Dolní Slezsko

Email Tisk PDF
seznam článků
Evropské hlavní město kultury Vratislav 2016 je svátkem pro celé Dolní Slezsko
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

vr1Za necelý rok se polská Vratislav stane Evropským hlavním městem kultury (EHMK). Je to velmi významná událost nejen pro hlavní město Dolního Slezska, ale i pro celý region, který je intenzivně zapojen do propagace myšlenky EHMK. Je to příležitost pro umělce, muzikanty a interprety, spisovatele, hybatele kulturního života a tisíce kreativních nadšenců, kteří působí v mnoha městech Dolního Slezska, které sousedí s Broumovskem.

Evropské hlavní město kultury Evropské hlavní město kultury přináší výjimečnou šanci představit návštěvníkům z Polska a Evropy co nejvíce zajímavých a kvalitních kulturních aktivit.

Příležitost propagace s nadšením využije i město Kladsko, které se aktivně podílí na organizaci EHMK a již dva roky je partnerem vratislavského organizačního týmu. Na základě toho vznikla organizace "Kłodzko 2016", v rámci které budou kulturní subjekty z regionu Kladska spolupracovat na kulturních, uměleckých a vzdělávacích programech a zajištění vysoké kvality nabízených aktivit. Spolupráce by měla zajistit také aktivní zapojení občanů ve vytváření a využití nabízených programů v Evropském hlavním městě kultury Vratislav, a zvýšení návštěvnosti turistů v kladském regionu.

Evropské hlavní město kultury - Vratislav 2016

Město Vratislav se v roce 2016 stane Evropským hlavním městem kultury. Je to první polské město, které uspělo a získalo tento prestižní titul. Města s titulem EHMK se během celého roku stanou místem, na které svou pozornost zaměří celá Evropa.
Program EHMK Vratislav 2016 je plánován na několik let, ačkoliv kumulovat bude v roce 2016. Do programu bylo zapojeno přes 500 kulturních akcí, festivalů, koncertů a aktivit realizovaných přímo ve veřejných městských zónách.

Hlavní město Dolního Slezska již dnes zve návštěvníky a turisty z celé Evropy i ze světa. Na realizaci programu EHMK Vratislav 2016 pracuje tým odborníků, manažerů a umělců seskupených kolem Kanceláře Evropského hlavního města kultury Vratislav 2016. Program je vytvářen kurátory konkrétních úseků (architektura, film, literatura, hudba, opera, vizuální umění, divadlo, performance), které spojuje společná vize města plného kulturních aktivit.

Podrobný program pro rok 2016 bude dne 19. června 2015 zveřejněn na sportovním Stadiónu Vratislav. Zahajovací aktivitou se stane velký umělecký projekt "Mosty", pořádaný následujícího dne po slavnostním vyhlášení programu, kterého se zúčastní několik stovek mladých občanů Dolního Slezska a umělců. Projekt "Mosty" proběhne současně na více než 30 (ze všech 130) mostech tohoto největšího města Dolního Slezska, o kterém se často jako o "Benátkách severu".

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře