Broumovsko

Pondělí 13.červenec 2020

Poslední aktualizace11.07.2020 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Evropské hlavní město kultury Vratislav 2016 je svátkem pro celé Dolní Slezsko

Evropské hlavní město kultury Vratislav 2016 je svátkem pro celé Dolní Slezsko

Email Tisk PDF
seznam článků
Evropské hlavní město kultury Vratislav 2016 je svátkem pro celé Dolní Slezsko
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

vr1Za necelý rok se polská Vratislav stane Evropským hlavním městem kultury (EHMK). Je to velmi významná událost nejen pro hlavní město Dolního Slezska, ale i pro celý region, který je intenzivně zapojen do propagace myšlenky EHMK. Je to příležitost pro umělce, muzikanty a interprety, spisovatele, hybatele kulturního života a tisíce kreativních nadšenců, kteří působí v mnoha městech Dolního Slezska, které sousedí s Broumovskem.

Evropské hlavní město kultury Evropské hlavní město kultury přináší výjimečnou šanci představit návštěvníkům z Polska a Evropy co nejvíce zajímavých a kvalitních kulturních aktivit.

Příležitost propagace s nadšením využije i město Kladsko, které se aktivně podílí na organizaci EHMK a již dva roky je partnerem vratislavského organizačního týmu. Na základě toho vznikla organizace "Kłodzko 2016", v rámci které budou kulturní subjekty z regionu Kladska spolupracovat na kulturních, uměleckých a vzdělávacích programech a zajištění vysoké kvality nabízených aktivit. Spolupráce by měla zajistit také aktivní zapojení občanů ve vytváření a využití nabízených programů v Evropském hlavním městě kultury Vratislav, a zvýšení návštěvnosti turistů v kladském regionu.

Evropské hlavní město kultury - Vratislav 2016

Město Vratislav se v roce 2016 stane Evropským hlavním městem kultury. Je to první polské město, které uspělo a získalo tento prestižní titul. Města s titulem EHMK se během celého roku stanou místem, na které svou pozornost zaměří celá Evropa.
Program EHMK Vratislav 2016 je plánován na několik let, ačkoliv kumulovat bude v roce 2016. Do programu bylo zapojeno přes 500 kulturních akcí, festivalů, koncertů a aktivit realizovaných přímo ve veřejných městských zónách.

Hlavní město Dolního Slezska již dnes zve návštěvníky a turisty z celé Evropy i ze světa. Na realizaci programu EHMK Vratislav 2016 pracuje tým odborníků, manažerů a umělců seskupených kolem Kanceláře Evropského hlavního města kultury Vratislav 2016. Program je vytvářen kurátory konkrétních úseků (architektura, film, literatura, hudba, opera, vizuální umění, divadlo, performance), které spojuje společná vize města plného kulturních aktivit.

Podrobný program pro rok 2016 bude dne 19. června 2015 zveřejněn na sportovním Stadiónu Vratislav. Zahajovací aktivitou se stane velký umělecký projekt "Mosty", pořádaný následujícího dne po slavnostním vyhlášení programu, kterého se zúčastní několik stovek mladých občanů Dolního Slezska a umělců. Projekt "Mosty" proběhne současně na více než 30 (ze všech 130) mostech tohoto největšího města Dolního Slezska, o kterém se často jako o "Benátkách severu".

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

V sobotu 11. července od šesti hodin uvede festival Za poklady Broumovska záznam prvního letošního k...

Beseda s Robertem Šlachtou

Beseda s Robertem Šlachtou

Robert Šlachta. Pro někoho kontroverzní policista, pro jiného úctyhodná osobnost, každopádně člověk,...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Hudba, filmy a tvořivé dílny, to je ve zkratce nabídka na akce na Broumovsku pro víkend od 10. do 12...

Výchova čtenářů v Čechách

Výchova čtenářů v Čechách

Myslím si, že jsem už o sobě psal, že jsem bibliofil. A se svou vrozenou skromností se touto vlastno...

Wihanův rok: Ještě než odjedu do Ameriky

Wihanův rok: Ještě než odjedu do Ameriky

V letošním roce uplyne sto let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších rodáků z Police nad Metují. 1. kv...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře