Broumovsko

Čtvrtek 26.listopad 2020

Poslední aktualizace27.11.2020 04:42

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Kraj chce zlepšit dopravní prostupnost příhraničí. 200 miliónů by zamířilo i na Broumovsko

Kraj chce zlepšit dopravní prostupnost příhraničí. 200 miliónů by zamířilo i na Broumovsko

Email Tisk PDF
seznam článků
Kraj chce zlepšit dopravní prostupnost příhraničí. 200 miliónů by zamířilo i na Broumovsko
Strana 2
Všechny strany

sssDopravní prostupnost v oblasti Orlických hor, Broumovska a kladsko-valbřišského regionu by rád Královéhradecký kraj zlepšil za pomoci evropských dotací. Do první výzvy programu Interreg V-A Česká republika - Polsko 2014 – 2020, která bude vyhlášena v září, proto předloží dvě samostatné podrobné projektové žádosti. Projekty v celkové hodnotě téměř 400 milionů korun budou realizovány pouze v případě přidělení dotace.

"Pokud naše projekty uspějí, bude se kraj na jejich financování podílet deseti procenty. Zlepšení dopravní prostupnosti v příhraničních oblastech má vždy pozitivní dopad na zaměstnanost i lepší využití turistického potenciálu. Výrazně se totiž zkracují dojezdové časy ke kulturním a přírodním pamětihodnostem i k hlavním rekreačním střediskům. Nesrovnatelný je pak komfort cestování. Oba projekty koncepčně zapadají do celé řady již realizovaných projektů na obou stranách hranice," řekl náměstek hejtmana Otakar Ruml, který je odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

První projekt má napomoci k řešení ekonomických a sociálních problémů na Broumovsku i v přiléhající části Dolnoslezského vojvodství. Jedna z příčin současného stavu je spatřována v absenci napojení na dálniční i rychlostní komunikace. Velký potenciál tohoto regionu se naopak nachází v oblasti cestovního ruchu. Zpřístupnění zdejších přírodních i kulturních skvostů by proto mělo být cestou k ekonomickému pozvednutí Broumovska i sousedních polských regionů. V rámci projektu, jehož hodnota je předběžně odhadována na 195 milionů korun, by na české straně měly být zmodernizovány úseky Broumov – Otovice, Broumov – Šonov a Broumov – Martínkovice – Božanov – státní hranice.

Druhý z projektů má přinést větší využití potenciálu Orlických a Bystřických hor. K tomu má mimo jiné přispět modernizace polské silnice číslo 3236D v úseku Spalona – Nowa Bystrzyca – Bystrzyca Klodzka, která přímo navazuje na silnici 389 vedoucí k hraničnímu přechodu v Orlickém Záhoří. Na české straně by se mělo navázat rekonstrukcemi úseků Rokytnice – Orlické Záhoří, Rokytnice – Říčky a průtahem obcí Říčky. Tím se zkrátí dojezd do druhého největšího zimního areálu v Orlických horách. Předběžný rozpočet projektu počítá s 200 miliony korun.

V obou projektech je vedoucím partnerem Královéhradecký kraj.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

 Na začátku léta spustilo nakladatelství Grada "Velkou prázdninovou soutěž" určenou malým čtená...

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Pracovníci technických služeb v pátek vztyčili vánoční strom na tradičním místě broumovského náměstí...

Zpěvačka Kamila Nývltová připravuje Sváteční koncert. Na kytaru ji doprovodí Jiří Rambousek

Zpěvačka Kamila Nývltová připravuje Sváteční koncert. Na kytaru ji doprovodí Jiří Rambousek

Muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová je na Broumovsku známá z vystoupení na adventních koncertech, kt...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web