Broumovsko

Čtvrtek 29.říjen 2020

Poslední aktualizace29.10.2020 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce

Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce

Email Tisk PDF

hranice

Město Broumov boduje v rámci programu česko – polské přeshraniční spolupráce a s partnerským městem Nowa Ruda bude realizovat další společný projekt. Na základě Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika město na podzim loňského roku do Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis podalo novou projektovou žádost s polským partnerem, Gminou Miejskou Nowa Ruda.

Aktivity projektu jsou zaměřeny na oslavy 20 let oficiální přeshraniční spolupráce. Cílem je otevřít novou kapitolu společné kooperace s podporou dalšího rozvoje této oblasti, zejména prostřednictvím aktivit v cestovním ruchu a s využitím společného přírodního a kulturního potenciálu regionů. To vše pod společným názvem Region Broumovsko & Noworudsko a ve vztahu k šetrnému rozvoji a udržitelnosti cestovního ruchu. Nesporným efektem bude i silný přeshraniční efekt a s ním spojený všestranný rozvoj česko – polského regionu.

Projekt bude probíhat od března do prosince tohoto roku a je protkán mnohými aktivitami. Hlavními společnými tématy je vznik společné image, jednotná propagace regionu v rámci jeho hranic i mimo ně a realizace městské pěší trasy v Broumově. Ta bude mít celkem 11 zastavení, a to nejen u největších turisticky významných míst. Každý, kdo se trasy bude chtít zúčastnit, si bude moci vyzvednout mapu trasy v informačním centru na Mírovém náměstí v Broumově.

V rámci projektu město Broumov pořídí multimediální kiosek dostupný 24 hodin denně, tedy i v době, kdy je zavřené turistické infocentrum.

Pokračováním spolupráce v budoucím období dojde k upevňování osobních kontaktů, vzájemné soudržnosti vycházející z podobného kulturně – historického vývoje obou regionů, zvýšení ekonomické stability a konkurenceschopnosti mikroregionu. Realizace mikroprojektu podpoří propojení nabídky produktů v oblasti cestovního ruchu za polskou hranici a rozvoj nové dimenze na poli vzájemné spolupráce mikroregionu Broumovsko & Noworudsko.

Tento projekt ale není jedinou aktivitou v rámci přeshraniční spolupráce obou měst. V polovině února byla do Fondu mikroprojektů podána nová žádost, která je naplněna aktivitami podporující kulturní ovzduší v regionu. Jedná se na např. o realizaci oblíbeného festivalu RockStock, Velikonoční jarmark či Svatováclavské slavnosti. Pokud žádost během letošního května projde schvalovacím procesem, bude se realizovat celkem 14 měsíců od července tohoto roku.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov – evropské hlavní město kultury

Broumov – evropské hlavní město kultury

V červnu vydalo město Broumov tiskovou zprávu, ve které oznámilo záměr ucházet se o titul Evropské h...

Záchranné akce ve skalách na Broumovsku aneb nepodceňujte pohyb v podzimní přírodě

Záchranné akce ve skalách na Broumovsku aneb nepodceňujte pohyb v podzimní přírodě

Pobyt v přírodě patří mezi jednu z výjimek omezení volného pohybu v rámci aktuálních opatření, která...

Jedním z finalistů soutěže Gentleman & Žena České republiky 2021 je rodák z Broumovska Jan Šraitr

Jedním z finalistů soutěže Gentleman & Žena České republiky 2021 je rodák z Broumovska Jan Šraitr

Soutěž Gentleman & Žena České republiky 2021 je určena pro muže ve věku 33 - 75 let a ženy ve vě...

Věžička kostela v Ruprechticích skrývá poselství budoucím pokolením

Věžička kostela v Ruprechticích skrývá poselství budoucím pokolením

Nově zrekonstruovaná věžička kostela sv. Jakuba Většího v Ruprechticích od minulého týdne skrývá pos...

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web