Broumovsko

Sobota 22.únor 2020

Poslední aktualizace22.02.2020 04:15

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne Broumovem

Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne Broumovem

Email Tisk PDF
seznam článků
Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne Broumovem
Strana 2
Všechny strany

mirNejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne v sobotu 18. června Broumovem. Město Broumov s dalšími subjekty se též aktivně zúčastní a pro širokou broumovskou veřejnost bude na hřišti v parku Alejka připraven program. K běžecké skupině se může kdokoli připojit.

Běžecká skupina Peace Run doběhne do Otovic na státní hranici z Nowe Rudy asi ve 13:40 hodin. Čas je opravdu orientační. Běžci se po cyklostezce dostanou do Broumova a asi ve 14:15 hodin by se měli objevit na náměstí. Následně začne program na hřišti v parku Alejka. Po 15. hodině by měla štafeta pokračovat směrem na Křinice a přes Ameriku na Hvězdu.

"Každý se může zapojit svojí účastí jako divák nebo aktivně s běžeckou skupinou může běžet. Stačí jen část a absolvovat může jakoukoliv část trasy, kdekoliv, jakkoliv – i koloběžky, kola, brusle. Nemusí se napojovat jen v Otovicích, ale klidně až ve Hvězdecké ulici, v Křinicích či u Ameriky," vysvětluje Lucie Lesáková z broumovského infocentra.

Mírový běh, celým názvem Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run, přiběhne v sobotu 11. června z Rakouska do ČR. Českou republikou bude štafeta probíhat celkem 12 dnů, během kterých běžci překonají vzdálenost přibližně 900 kilometrů. Evropská trasa začala letos 24. února v Portugalsku a poběží postupně všemi evropskými zeměmi až do 8. října, kdy bude slavnostní zakončení v Římě v Itálii.

Peace Run je štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Hlavní myšlenkou a cílem tohoto projektu je posilovat atmosféru dobré vůle, přátelství a porozumění mezi lidmi a národy světa bez ohledu na politickou, kulturní nebo etnickou příslušnost. Je příležitostí prožít to, co máme všichni na světě společné – touhu po přátelství, lásce a míru. Mír zde není jen slovo, ale skutečný zážitek harmonie, lásky, spokojenosti a jednoty s ostatními lidmi.

Mezinárodní tým běžců na své cestě mimo jiné navštěvuje školy, dětské domovy, sportovní kluby a jiná zařízení pro děti a formou her a vyprávění ukazuje dětem na vlastním příkladu, jak mohou lidé z různých zemí spolupracovat, běžet a žít v míru. Má pro ně připraven program s názvem "Mírový tým". Je zaměřen na rozvoj přátelství, týmové spolupráce a vzájemné pomoci mezi dětmi. Každý má také možnost s pochodní běžet nebo si ji podržet a vyjádřit své přání pro ostatní.

Peace Run založil v roce 1987 atlet, umělec a mírový filozof Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru věnoval celý svůj život. Od založení se běhu zúčastnilo více než 5 milionů lidí. Mezi ty, kteří pozvedli mírovou pochodeň a vyjádřili svou podporu celosvětové štafetě Peace Run, patří mimo jiné nositelé Nobelovy ceny míru Michail Gorbačov, Nelson Mandela a Matka Tereza, dále Václav Havel, Vladimír Špidla, Dana Zátopková, Martina Navrátilová, Carl Lewis a další významné osobnosti. Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti.

Běh je organizován sportovci a dobrovolníky ze sdružení Peace Run International. Tuto čistě nekomerční akci je možné uskutečnit jen díky spolupráci se zástupci měst a obcí, školami a sportovními kluby na trase.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Do Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují zavítala již podruhé pětice zahraničníc...

Hodiny na klášterní věži opět fungují

Hodiny na klášterní věži opět fungují

Minulý týden byly opraveny hodiny na věži kláštera v Broumově. Opravu provedl Petr Skála ze Sadské.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. února

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. února

Besedy, Ples sportovců, Božanovský masopust, kvíz, divadlo, kino pro děti, setkání zahrádkářů či ska...

Novým trenérem fotbalistů Sparty Praha je bývalý hráč Slovanu Broumov Václav Kotal

Novým trenérem fotbalistů Sparty Praha je bývalý hráč Slovanu Broumov Václav Kotal

Vedení fotbalového klubu Sparty Praha v úterý odvolalo dosavadního trenéra Václava Jílka. Jeho nástu...

Broumovská nemocnice dostane nový plášť

Broumovská nemocnice dostane nový plášť

Rada Královéhradeckého kraje vyhlásila tři veřejné zakázky na stavební práce snížení energetické nár...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře