Broumovsko

Pondělí 14.říjen 2019

Poslední aktualizace14.10.2019 11:29

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne Broumovem

Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne Broumovem

Email Tisk PDF
seznam článků
Nejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne Broumovem
Strana 2
Všechny strany

mirNejdelší štafetový běh na světě Peace Run na své cestě přes celou Evropu proběhne v sobotu 18. června Broumovem. Město Broumov s dalšími subjekty se též aktivně zúčastní a pro širokou broumovskou veřejnost bude na hřišti v parku Alejka připraven program. K běžecké skupině se může kdokoli připojit.

Běžecká skupina Peace Run doběhne do Otovic na státní hranici z Nowe Rudy asi ve 13:40 hodin. Čas je opravdu orientační. Běžci se po cyklostezce dostanou do Broumova a asi ve 14:15 hodin by se měli objevit na náměstí. Následně začne program na hřišti v parku Alejka. Po 15. hodině by měla štafeta pokračovat směrem na Křinice a přes Ameriku na Hvězdu.

"Každý se může zapojit svojí účastí jako divák nebo aktivně s běžeckou skupinou může běžet. Stačí jen část a absolvovat může jakoukoliv část trasy, kdekoliv, jakkoliv – i koloběžky, kola, brusle. Nemusí se napojovat jen v Otovicích, ale klidně až ve Hvězdecké ulici, v Křinicích či u Ameriky," vysvětluje Lucie Lesáková z broumovského infocentra.

Mírový běh, celým názvem Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run, přiběhne v sobotu 11. června z Rakouska do ČR. Českou republikou bude štafeta probíhat celkem 12 dnů, během kterých běžci překonají vzdálenost přibližně 900 kilometrů. Evropská trasa začala letos 24. února v Portugalsku a poběží postupně všemi evropskými zeměmi až do 8. října, kdy bude slavnostní zakončení v Římě v Itálii.

Peace Run je štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Hlavní myšlenkou a cílem tohoto projektu je posilovat atmosféru dobré vůle, přátelství a porozumění mezi lidmi a národy světa bez ohledu na politickou, kulturní nebo etnickou příslušnost. Je příležitostí prožít to, co máme všichni na světě společné – touhu po přátelství, lásce a míru. Mír zde není jen slovo, ale skutečný zážitek harmonie, lásky, spokojenosti a jednoty s ostatními lidmi.

Mezinárodní tým běžců na své cestě mimo jiné navštěvuje školy, dětské domovy, sportovní kluby a jiná zařízení pro děti a formou her a vyprávění ukazuje dětem na vlastním příkladu, jak mohou lidé z různých zemí spolupracovat, běžet a žít v míru. Má pro ně připraven program s názvem "Mírový tým". Je zaměřen na rozvoj přátelství, týmové spolupráce a vzájemné pomoci mezi dětmi. Každý má také možnost s pochodní běžet nebo si ji podržet a vyjádřit své přání pro ostatní.

Peace Run založil v roce 1987 atlet, umělec a mírový filozof Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru věnoval celý svůj život. Od založení se běhu zúčastnilo více než 5 milionů lidí. Mezi ty, kteří pozvedli mírovou pochodeň a vyjádřili svou podporu celosvětové štafetě Peace Run, patří mimo jiné nositelé Nobelovy ceny míru Michail Gorbačov, Nelson Mandela a Matka Tereza, dále Václav Havel, Vladimír Špidla, Dana Zátopková, Martina Navrátilová, Carl Lewis a další významné osobnosti. Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti.

Běh je organizován sportovci a dobrovolníky ze sdružení Peace Run International. Tuto čistě nekomerční akci je možné uskutečnit jen díky spolupráci se zástupci měst a obcí, školami a sportovními kluby na trase.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Holky a mašiny, záplaty na…

Holky a mašiny, záplaty na…

"Jo, holka, dědouch už teď jezdí jako ponocnej. Ale dřív, to ho nesměl nikdo předjet, jinak bych s n...

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance slaví 18. narozeniny!

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance slaví 18. narozeniny!

V letošním roce se už po osmnácté uskuteční Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů ...

Nobelovu cenu za literaturu získala Olga Tokarczuk

Nobelovu cenu za literaturu získala Olga Tokarczuk

Nobelovu cenu za literaturu pro rok 2018 získala polská spisovatelka Olga Tokarczuková. Ve čtvrtek t...

Co dělat, aby nedošlo k požáru v komíně? Pravidelná údržba a dohled odborníka

Co dělat, aby nedošlo k požáru v komíně? Pravidelná údržba a dohled odborníka

Téměř v sedmdesátce případů vyjížděli hasiči v Královéhradeckém kraji za uplynulou topnou sezónu k p...

Začala volejbalová halová sezóna dětí

Začala volejbalová halová sezóna dětí

V neděli 6. října začala volejbalová sezóna dětem. V letošním roce se krajská soutěž pro oblast Nách...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit