Broumovsko

Neděle 31.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Email Tisk PDF
seznam článků
Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

P1130300Do Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují zavítala již podruhé pětice zahraničních studentů z Indonésie, Taiwanu, Jižní Koreje, Thajska a Ukrajiny, aby se s místními žáky podělila o zajímavé informace ze života svých zemí. Vše se uskutečnilo v rámci multikulturního projektu EDISON, který již mnoho let organizuje společnost AIESEC.

Zahraniční studenti si pro naše žáky připravili prezentace o svých zemích, náboženství, gastronomii, politickém systému a různých dalších zajímavostech. Vše probíhalo pouze v angličtině. "Studenti pracovali ve třech různých skupinách a všichni měli možnost vyslechnout si každou prezentaci. Je jasné, že někteří žáci se zapojovali více, jiní méně. Ráda bych ale vyzdvihla fakt, že i když zde stážisté trávili pouze týden, dokázali navázat velice přátelské vztahy s některými našimi žáky," říká učitelka anglického jazyka Blanka Machová.

"Naši zahraniční "lektoři" zvládali výuku a komunikaci se studenty velmi dobře. Prezentace, které pouštěli, byly zajímavé a plné překvapivých informací. Myslím, že každý z nich dokázal přispět něčím novým, neznámým, poučným," doplňuje angličtinářka Machová.

"Čeští studenti se celkem aktivně zapojili do hovoru. Cením si jejich dotazů," poznamenává studentka z Thajska. "Já jsem se úžasně rozmluvil. Hovořím mnohem plynuleji než před tím, naučil jsem se i řadu nových slovíček a frází. Jsem rád, že jsem měl možnost ubytovat u nás doma jednoho studenta, Farhana z Indonésie. Byla to skvělá zkušenost. Užili jsme si společně mnoho legrace," říká budoucí číšník Vojtěch Brát ze 3.A.

Zahraniční hosté ve škole působili převážně dopoledne, v odpoledních hodinách měli volný program. Navštívili broumovský klášter, Adršpašské a Teplické skály nebo si zahráli bowling společně se studenty v Meziměstí. "Máte to tu moc krásné, úžasnou přírodu, neuvěřitelné výhledy a čistý vzduch," libuje si Farhan. "Všichni u vás jsou velice přátelští. Dokonce, i když nemluví moc anglicky. Také se mi líbilo ubytování v Domově mládeže," hodnotí pobyt v Teplicích nad Metují Sutisa z Thajska.

"Tento týden mě obohatil dokonalými zážitky. Naučila jsem se více mluvit, našla jsem si nové kamarády. Tento čas se stal jedním z nejlepších v mém životě. A jestli je pravda, že smích prodlužuje život, tak budu žít asi hodně dlouho," říká s úsměvem na rtech studentka Tereza Kapitániková, která společně s několika dalšími kamarády trávila dobrovolně svůj volný čas se zahraničními lektory i v době po vyučování. "Já rozhodně vidím zlepšení v anglickém jazyce, už se například nebojím tolik mluvit jako dřív. Moc mi to pomohlo. Myslím si, že tento projekt má smysl a byla jsem ráda jeho součástí. Prožila jsem mnoho příjemných chvil, které si budu pamatovat ještě dlouho. Ale hlavně jsem potkala nové přátele, skvělé lidi, se kterými chci rozhodně zůstat v kontaktu," doplňuje kamarádku Marie Binková, studující obor Hotelnictví.

Projekt EDISON se ve škole setkal se samými pozitivními reakcemi. "Zahraniční studenti byli velice milí, vstřícní a přátelští. Sršela z nich energie, bylo to opravdu velmi příjemné. Vždy je dobré trávit čas s lidmi, kteří si umí vychutnávat každou minutu. Ač přišli každý z jiného koutu světa, jedno mají společné – chuť objevovat, poznávat a učit se. Projekt EDISON je dle mého názoru velmi přínosný a má smysl. Jako angličtinářka samozřejmě oceňuji především příležitost komunikovat v cizím jazyce, a to se řadě žáků naší školy dařilo velmi dobře," se spokojeným výrazem uzavírá týdenní maraton učitelka Blanka Machová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře