Broumovsko

Neděle 29.březen 2020

Poslední aktualizace29.03.2020 00:32

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Email Tisk PDF
seznam článků
Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

P1130300Do Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují zavítala již podruhé pětice zahraničních studentů z Indonésie, Taiwanu, Jižní Koreje, Thajska a Ukrajiny, aby se s místními žáky podělila o zajímavé informace ze života svých zemí. Vše se uskutečnilo v rámci multikulturního projektu EDISON, který již mnoho let organizuje společnost AIESEC.

Zahraniční studenti si pro naše žáky připravili prezentace o svých zemích, náboženství, gastronomii, politickém systému a různých dalších zajímavostech. Vše probíhalo pouze v angličtině. "Studenti pracovali ve třech různých skupinách a všichni měli možnost vyslechnout si každou prezentaci. Je jasné, že někteří žáci se zapojovali více, jiní méně. Ráda bych ale vyzdvihla fakt, že i když zde stážisté trávili pouze týden, dokázali navázat velice přátelské vztahy s některými našimi žáky," říká učitelka anglického jazyka Blanka Machová.

"Naši zahraniční "lektoři" zvládali výuku a komunikaci se studenty velmi dobře. Prezentace, které pouštěli, byly zajímavé a plné překvapivých informací. Myslím, že každý z nich dokázal přispět něčím novým, neznámým, poučným," doplňuje angličtinářka Machová.

"Čeští studenti se celkem aktivně zapojili do hovoru. Cením si jejich dotazů," poznamenává studentka z Thajska. "Já jsem se úžasně rozmluvil. Hovořím mnohem plynuleji než před tím, naučil jsem se i řadu nových slovíček a frází. Jsem rád, že jsem měl možnost ubytovat u nás doma jednoho studenta, Farhana z Indonésie. Byla to skvělá zkušenost. Užili jsme si společně mnoho legrace," říká budoucí číšník Vojtěch Brát ze 3.A.

Zahraniční hosté ve škole působili převážně dopoledne, v odpoledních hodinách měli volný program. Navštívili broumovský klášter, Adršpašské a Teplické skály nebo si zahráli bowling společně se studenty v Meziměstí. "Máte to tu moc krásné, úžasnou přírodu, neuvěřitelné výhledy a čistý vzduch," libuje si Farhan. "Všichni u vás jsou velice přátelští. Dokonce, i když nemluví moc anglicky. Také se mi líbilo ubytování v Domově mládeže," hodnotí pobyt v Teplicích nad Metují Sutisa z Thajska.

"Tento týden mě obohatil dokonalými zážitky. Naučila jsem se více mluvit, našla jsem si nové kamarády. Tento čas se stal jedním z nejlepších v mém životě. A jestli je pravda, že smích prodlužuje život, tak budu žít asi hodně dlouho," říká s úsměvem na rtech studentka Tereza Kapitániková, která společně s několika dalšími kamarády trávila dobrovolně svůj volný čas se zahraničními lektory i v době po vyučování. "Já rozhodně vidím zlepšení v anglickém jazyce, už se například nebojím tolik mluvit jako dřív. Moc mi to pomohlo. Myslím si, že tento projekt má smysl a byla jsem ráda jeho součástí. Prožila jsem mnoho příjemných chvil, které si budu pamatovat ještě dlouho. Ale hlavně jsem potkala nové přátele, skvělé lidi, se kterými chci rozhodně zůstat v kontaktu," doplňuje kamarádku Marie Binková, studující obor Hotelnictví.

Projekt EDISON se ve škole setkal se samými pozitivními reakcemi. "Zahraniční studenti byli velice milí, vstřícní a přátelští. Sršela z nich energie, bylo to opravdu velmi příjemné. Vždy je dobré trávit čas s lidmi, kteří si umí vychutnávat každou minutu. Ač přišli každý z jiného koutu světa, jedno mají společné – chuť objevovat, poznávat a učit se. Projekt EDISON je dle mého názoru velmi přínosný a má smysl. Jako angličtinářka samozřejmě oceňuji především příležitost komunikovat v cizím jazyce, a to se řadě žáků naší školy dařilo velmi dobře," se spokojeným výrazem uzavírá týdenní maraton učitelka Blanka Machová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Vatikán. O vodě jakožto symbolu spásy kázal papež František při ranní eucharistii v úterý 4. týdne po...

V pondělí 30. března přecházejí vlaky na režim nedělního provozu

V pondělí 30. března přecházejí vlaky na režim nedělního provozu

Na šíření onemocnění COVID-19 reaguje Královéhradecký kraj mimo jiné i sérií opatření ve veřejné dop...

Stavební buňka před nemocnicí je preventivní opatření

Stavební buňka před nemocnicí je preventivní opatření

Oblastní nemocnice Náchod zřídila před dvěma týdny v Broumově před hlavním vchodem do nemocnice stav...

1. týden v Digitální pohotovosti

1. týden v Digitální pohotovosti

Kdybyste chtěl někdo potkat někoho z našich 15 členů, tak byste musel procestovat celý Královéhradec...

Aktuální informace pro občany Broumova

Aktuální informace pro občany Broumova

Zveřejňujeme aktuální informace pro občany města Broumova - úřední dny veřejných institucí ve městě,...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře