Broumovsko

Úterý 11.srpen 2020

Poslední aktualizace13.08.2020 04:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Broumovsko Vysoká škola v Nowé Rudě zahájila nábor ke studiu

Vysoká škola v Nowé Rudě zahájila nábor ke studiu

Email Tisk PDF

logo

Polsko - česká vysoká škola obchodu a sportu Collegium Glacense v Nowé Rudě zahájila nábor ke studiu nového oboru Aktivizace seniorů, který představuje novinku v rámci Dolního Slezska i širšího okolí. Jedná se o prezenční i kombinované studium prvního stupně, jehož absolventi získají titul bakalář. Výuka začíná 1. října 2012.

Tříletý studijní program je určen zejména uchazečům, kteří profesionálně nebo z osobních důvodů pečují o seniory nebo se na péči o starší lidi a jejich fyzickou aktivizaci připravují. Pracovníkům sanatorií, lázeňských zařízení, ústavů sociální péče, terapeutických středisek a hospiců, nebo lidem, kteří chtějí v těchto a podobných zařízeních pomáhat seniorům prožívat důstojné stáří, umožní získat nebo zvýšit potřebnou kvalifikaci.

"Názory, že lidem v pokročilém věku stačí zajistit správnou léčbu a jejich život pak bude radostný, plný pohody a optimismu, jsou dnes již překonány. Tito lidé mají řadu dalších potřeb, které sama medicína nevyřeší. Je nezbytné jim vhodně uspořádat život, odpočinek a rekreaci, přizpůsobit okolí a interiér jejich potřebám, radit jim v situacích, které jsou pro ně důležité, a vciťovat se do nejrůznějších problémů, se kterými se potýkají," řekl kancléř školy Jacek Kaliński.

Studium na VŠ Collegium Glacense připravuje studenty k všestranné nelékařské péči a aktivizaci seniorů. Během více než dvou tisíc hodin výuky budou posluchači mimo jiné prohlubovat své znalosti z anatomie, antropologie, fyziologie a psychologie. Velké tematické bloky budou věnovány biomechanice, zdravotní výchově, první pomoci, pohybovým hrám a zábavám, kompenzačním a nápravným cvičením s prvky rehabilitace, teorii a metodice gymnastiky a kolektivních sportovních her a také problematice výživy seniorů. Náplní přednášek a cvičení budou také základy pracovní terapie, fyzioterapie, kinezoterapie, ergoterapie a kulturně - společenské aktivizace seniorů. Výuka cizích jazyků se bude zaměřovat na terminologii související s tímto oborem, aby jeho absolventi mohli najít uplatnění rovněž v zahraničí.

"Stojí za to zdůraznit, že kromě získání perspektivní profese mohou studenti Polsko - české vysoké školy obchodu a sportu počítat rovněž s rozumnou výší školného, výhodným systémem stipendií, možností bezplatného využívání profesionálních sportovních objektů Turisticko - sportovního centra v rámci vyhrazených hodin, bezplatným přístupem na internet a cenově dostupným ubytováním. Významnou roli hraje také příznivá atmosféra, ve které studium probíhá," dodal Jacek Kaliński.

Podrobné informace k náboru do prvního ročníku studia lze získat na děkanátu Polsko - české vysoké školy obchodu a sportu Collegium Glacense v Nowé Rudě, ul. Kłodzka 16, tel. +48 748 726 565, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo na internetových stránkách www.cg.edu.pl .

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod startuje modernizaci dětského dopravního hřiště v Bělovsi

Náchod startuje modernizaci dětského dopravního hřiště v Bělovsi

Druhou největší investiční akcí města Náchoda je pro letošní rok zahájení modernizace dopravního hři...

Broumov v poháru skončil, Police si zastřílela v Meziměstí

Broumov v poháru skončil, Police si zastřílela v Meziměstí

Famózním způsobem vstoupili do nové sezóny hráči Spartaku Police nad Metují. V 1. kole Poháru hejtma...

Hejtman Královéhradeckého kraje nepřipouští konec pastevectví

Hejtman Královéhradeckého kraje nepřipouští konec pastevectví

Opakované útoky vlků na ovčí stáda na Broumovsku měly za následek, že chovatel Vlastimil Vejrosta po...

Česko-polská Hřebenovka zatraktivňuje pohraničí

Česko-polská Hřebenovka zatraktivňuje pohraničí

Královéhradecký kraj se spolu s dalšími partnery podílí na obnově Česko-polské Hřebenovky, jejíž jed...

Sestry Kulichovy pomáhají želvám na Borneu, přidejte se i vy!

Sestry Kulichovy pomáhají želvám na Borneu, přidejte se i vy!

Během jara začaly pomáhat přírodě, na kterou se podle nich během epidemie zapomínalo. Pěstují sazeni...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře