Broumovsko

Sobota 24.únor 2018

Poslední aktualizace25.02.2018 04:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. listopadu

Email Tisk PDF

travTTTDivadelní představení pro děti i pro dospělé, Travesti show, Webrovkafest, prohlídky kláštera, koncerty, mimo jiné i kapely Hudba Praha band, taneční zábava, folkový festival, volejbal, fotbal, či setkání seniorů. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 17. do 19. listopadu konají na Broumovsku.

Tomáš Jirman z Radešova zachránil život stařence. Právem mu patří uznání a titul Mladý hrdina

Email Tisk PDF

tomTV pondělí v podvečer se v obřadní síni Městského úřadu v Polici nad Metují konalo milé a emotivní setkání. Mladý dobrovolný hasič Tomáš Jirman z Radešova na konci června zachránil osmasedmdesátiletou ženu. Za tento čin byl Tomáš již v srpnu oceněn starostkou Police nad Metují Idou Jenkovou. Ocenit se ho nyní rozhodla i Česká pojišťovna titulem Mladý hrdina.

Pěkov je průjezdný! Rekonstrukce bude už za provozu pokračovat na jaře

Email Tisk PDF

IMG 4980Přesně po 217 dnech skončila objížďka rekonstruovaného úseku silnice II/303 – tzv. průtah obcí Pěkov. Původní termín dokončení stavby byl konec října. Dodavatel stavby firma COLAS CZ, a.s. si však vyžádal prodloužení termínu ještě o 12 dní. Stále však není hotovo a dokončovací práce, především na chodnících, budou pokračovat na jaře, pravděpodobně už za provozu.

V Lachově hořela truhlárna. Hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 1,5 milionu korun

Email Tisk PDF

po1K požáru truhlárny v Lachově u Teplic nad Metují byly v sobotu před 20. hodinou vyslány profesionální jednotky z Broumova a Náchoda a dobrovolní hasiči z Broumova, Teplic nad Metují, Meziměstí, Bukovice i Police nad Metují.

Ohlédnutí za hlavní turistickou sezónou roku 2017 na Policku

Email Tisk PDF

IMG 1357Přišel podzim a s ním se definitivně uzavřela hlavní turistická sezóna 2017. V období od počátku května do konce září navštívilo informační centrum v Polici nad Metují zhruba 7 600 návštěvníků. Toto číslo každým rokem roste a neutuchající zájem turistů o krásy našeho města a jeho okolí nás těší.

Silničáři jsou připraveni na boj se sněhem. Řidičům má do budoucna pomáhat i webová aplikace

Email Tisk PDF

DSC 9390Krajská akciová společnost ÚDRŽBA SILNIC je již plně připravena na nadcházející zimu. Sklady posypových materiálů jsou plné a technika silničářů je uchystaná k odklízení sněhu. Se zajištěním sjízdnosti pomohou některé novinky. Navíc se pracuje na spuštění webové aplikace, díky níž bude moci veřejnost sledovat aktuální průběh zimní údržby v daném místě.

Ocenění pro hronovskou průmyslovku

Email Tisk PDF

DSCN0172V Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové vyvrcholila ve dnech 3. a 4. listopadu 2017 série veletrhů studijních příležitostí Prezentace středních škola a zaměstnavatelů. Akce je určena především žákům základních škol a má jim poskytnout široké informace o možnostech budoucího studia a zaměstnání.

Dopisuje si někdo s Buckinghamským palácem? Vojta Hrábek z broumovského gymnázia ano!

Email Tisk PDF

buckVojtěch Hrábek z kvinty Gymnázia Broumov napsal dopis královně Alžbětě – o tom, jak ho zajímá minulost i současnost monarchie, jak sleduje veřejné projevy královny, že obdivuje její práci a oddanost, že si přeje jednou navštívit Velkou Británii a palác. Asi za měsíc mu přišla obálka s královským erbem a v ní odpověď pověřeného zaměstnance.

Převrat v krajských dotacích

Email Tisk PDF

kralovehradecky krajKrajské dotace se budou od roku 2018 rozdělovat jinak než doposud. Nově schválená koncepce 2018+ v sobě nese celou řadu změn. Cílem této koncepce je zjednodušení celého systému jak pro žadatele, tak samozřejmě i pro poskytovatele, kterým je kraj.

Strana 10 z 280

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o práci pro Broumovsko

eva

Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ Broumov a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Hospital Broumov odpověděla na několik otázek...celý článek

Poslední komentáře