Broumovsko

Pondělí 18.červen 2018

Poslední aktualizace18.06.2018 04:24

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. března

Email Tisk PDF

scriptTTTInteraktivní prohlídka Skriptoria, vernisáž výstavy, kino a divadlo pro děti, průvod masek. Trochu skromnější nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. března. Počasí je však ideální pro zimní sporty!

Mladí lidé z Broumovska mohou žádat o stipendium na studia v zahraničí

Email Tisk PDF

28555592 10208882190210639 445770323 oObecně prospěšná společnost Pro rozvoj Broumovska prostřednictvím Vzdělávacího fondu AMOS opět v roce 2018 podpoří formou stipendia mladé lidi, kteří mají chuť vzdělávat se, cestovat a poznávat svět. Ve 2. grantovém kole bude rozděleno mezi uchazeče až 130 tisíc korun. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2018.

Broumovský útulek vyhlásil finanční sbírku pro psího nešťastníka

Email Tisk PDF

spiritJmenuje se Spirit a je to argentinská doga nemalé váhy. Byl nalezen uvázaný s náhubkem u stromu v obci Zájezd u České Skalice. Městský psí útulek Broumov pro Spirita, kterému v útulku říkají "pejsek", vyhlásil finanční sbírku, ze které se pro něj koupí kotec a bouda. Ten pes moc příjemných chvil ve svém mladém životě nezažil.

Do kláštera nešel za modlením. Po kapsách měl předměty z depozitáře

Email Tisk PDF

pr8Přímo v jedné z místností benediktinského kláštera v Broumově zadržela v úterý v časných ranních hodinách hlídka místní městské policie nezvaného návštěvníka. Sice se snažil vzbudit dojem, že mezi klášterní zdi zavítal pouze náhodou, ale předměty v jeho kapsách i čas jeho návštěvy hovořily proti němu. Muže proto převzali do své kompetence policisté z obvodního oddělení Broumov.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. února

Email Tisk PDF

menmenKoncert amerického kytaristy Marca Mendozy či Lenky Filipové, show Karla Šípa, divadlo, plesy, karneval pro děti, nové prohlídky broumovského kláštera, ochutnávka vín. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 23. do 25. února konají na Broumovsku.

U chodníku v trávě se povaloval ruční granát

Email Tisk PDF

grrrrV Broumově byl v pátek nalezen ruční granát. Policie ho zajistila a odvezla.

Stěžejní turistická trasa z Broumova na Hvězdu má nový kabát

Email Tisk PDF

Nový stav 1TTTMěsto Broumov společně s obcí Křinice a partnerskými městy v Polsku – městem Nowa Ruda a obcemi Radków a Gmina Nowa Ruda – využily příležitosti čerpat finanční prostředky z fondů Evropské unie a turistickou trasu vedoucí z Nowe Rudy přes Włodowice, Šonov, Broumov, Hvězdu v Broumovských stěnách až na vyhlídku na hoře Guzowata u Radkówa zrekonstruovat, dovybavit mobiliářem nebo doplnit turistickým značením.

Město Police nad Metují získalo dotaci na rekonstrukci ZUŠ

Email Tisk PDF

IMG 6860Město Police nad Metují získalo dotaci na rekonstrukci ZUŠ. Projekt "Od řemesla k počítači - tradiční řemesla a digitální technologie ruku v ruce" je spolufinancován z Evropské unie - Integrovaného regionálního operačního programu.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. února

Email Tisk PDF

kruciTTTKoncert skupin Krucipüsk, Národ Sobě, Vladivojsko či zpěváka Justina Lavashe, hned tři dětské karnevaly, lyžařské závody, nové prohlídky broumovského kláštera, program pro milovníky zbraní, thajské masáže, divadlo, besedy a promítání. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 16. do 18. února konají na Broumovsku.

Strana 10 z 289

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře