Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 11. do 13. srpna

Email Tisk PDF

popoPolická a Svatovavřinecká pouť, pokladový koncert, charitativní akce v Martínkovicích, program pro děti v Broumově i v Polici nad Metují, běžecké závody, volejbalový turnaj, koncerty. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 11. do 13. srpna konají na Broumovsku.

Ve Velkém Poříčí vznikne vzdělávací centrum polygrafických oborů za 100 milionů korun

Email Tisk PDF

skola02Realizaci centra odborné přípravy polygrafických oborů při Střední škole propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí odsouhlasili minulý týden krajští radní. Stamilionový projekt zahrnuje stavební práce, které umožní soustředění výuky polygrafických oborů do jednoho místa i pořízení nových technologií pro výuku. Většinu těchto nákladů pokryjí evropské dotace.

Charitativní akce podpoří desetiletou Michalku

Email Tisk PDF

IMG 20170321 130915 1Michalka je desetiletá holčička, která žije se svými rodiči v Třebechovicích pod Orebem a má od narození neznámou nemoc připomínající dětskou mozkovou obrnu. Tato nemoc má za následek celkové zhoršení hybnosti těla, která znemožňuje běžný pohyb zdravého člověka a naprosto vylučuje samostatnou chůzi. Michalku trápí i vysoký třes v ručičkách. Přes veškeré překážky, se kterými se Míša musí potýkat, je to veselá chytrá holčička. Pro Michalku se 12. srpna koná v Martínkovicích charitativní akce, jejíž výtěžek bude předán rodičům.

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 4. do 6. srpna

Email Tisk PDF

bigbosTJiráskův Hronov, Bigboš Křinice, vernisáže výstav, prohlídky kláštera, koncerty, divadlo, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 4. do 6. srpna konají na Broumovsku.

Stařenku na kole srazilo auto. Policisté hledají svědky nehody

Email Tisk PDF

ci2Na kruhovém objezdu v Polici nad Metují v sobotu po 18 hodině osobní vozidlo značky Suzuki SX4 pravděpodobně nedalo přednost 76leté cyklistce, která s těžkým zraněním byla transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Policisté se obrací k veřejnosti s žádostí o pomoc při objanění této dopravní nehody.

Turisté v Adršpachu pomáhali handicapovaným

Email Tisk PDF

Lidé procházejí Birell bránou v AdršpachuProjekt Nezastavitelní, jehož posláním je pomoci handicapovaným, aby se mohli vrátit k aktivnímu životu a ke svému oblíbenému sportu, vybídl od čtvrtka 27. července do neděle 30. července k výletu do Adršpašsko-teplických skal přes 18 tisíc lidí.

Město Broumov vyhlásilo fotografickou soutěž Společně kulturní! - Pohraničí v objektivu

Email Tisk PDF

fofoMěsto Broumov realizuje v letech 2017 – 2019 projekt Společně kulturní!, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie prostřednictvím Fondu regionálního rozvoje a programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Projekt spojuje partnery město Broumov, Gminu Miejskou Nowa Ruda, Gminu Nowa Ruda a Gminu Radków. Každý z těchto partnerů zorganizuje ve svém městě v letech 2017 a 2018 fotografickou soutěž (uskuteční se tedy čtyři ročníky v jednom roce). V roce 2019 se pak všech osm vítězů předešlých ročníků utká o prvenství ve velkém finále, které se uskuteční v Radkówě.

Cizinec za volantem srazil dva cyklisty. Jeden utrpěl těžké zranění

Email Tisk PDF

ci1K dopravní nehodě osobního automobilu a dvojice cyklistů vyjížděli policisté v úterý 25. července 2017 krátce před šestou hodinou odpoledne do Horního Adršpachu.

V Adršpašsko-teplických skalách vyrostla Birell brána projektu Nezastavitelní

Email Tisk PDF

adrnezasVe čtvrtek vyrostla v Adršpašsko-teplických skalách čtvrtá Birell brána projektu Nezastavitelní. Návštěvníci mohou pomoci svým pohybem. Za každého, kdo branou projde, přispěje Birell na účet Nezastavitelných částkou pět korun. Výslednou částku, získanou u sedmi bran, Birell rozdělí mezi 13 Nezastavitelných, aby mohli opět sportovat, zapojit se aktivně do života a plnit si své sny.

Strana 10 z 271

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře