Broumovsko

Pondělí 15.říjen 2018

Poslední aktualizace16.10.2018 04:27

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Vyšel zpravodaj Místní akční skupiny Broumovsko+

Email Tisk PDF

 

MasZpravodajMístní akční skupina Broumovsko+, (MAS), vydala svůj první zpravodaj, ve kterém představuje svoji činnost.

Adventní oslavy na Broumovsku

Email Tisk PDF

namesti_vanoce

První adventní neděle je na mnoha místech spojena s rozsvěcením vánočních stromů a jiným kulturním programem, kterým je takto navozena a připomenuta blížící se doba vánočních svátků. Náš region není výjimkou,  advent si zde kraji připomínají jak větší města, tak i menší obce.

MAS Broumovsko+ na Národní konferenci VENKOV 2010

Email Tisk PDF

venkov3

Zástupci o. s. MAS Broumovsko+ se účastnili letošní Národní konference VENKOV 2010, která se konala 23. – 25. 11. 2010 v Lázních Bělohrad. Hlavním tématem konference byl Rozvoj venkova po roce 2013. Semináře, workshopy a exkurze se věnovaly dílčím tématům „Regionální produkce, regionální spotřeba a místní ekonomika“, „Inovace na venkově, sítě a jejich role“, „Život na venkově po roce 2013 – sociální aspekty života a rozvoje na venkově, udržitelnost venkovských sídel v globální ekonomice, podpora zaměstnanosti a kvalitních služeb na venkově, populační změny a odliv lidí z venkova, nástroje pro změnu trendů, spolupráce a motivace ze zahraničí“.

Tipy, kam vyrazit o víkendu

Email Tisk PDF

strom1

O nadcházejícím víkendu končí Divadelní hry v Meziměstí, začíná plesová sezóna a budou se rozsvěcet vánoční stromy na náměstích.

Broumovský starosta protestuje proti rušení neurologie v Náchodě; lékaři uklidňují, že se rušit nebude

Email Tisk PDF

sanitka

Proti úvahám úřadů o zrušení neurologického oddělení v Náchodě, o nichž informovala tento měsíc média, vystoupil ostře nový starosta Broumova Milan Kotrnec v prohlášení, které poskytl webu naše.broumovsko.cz. Informoval zároveň, že rada Broumova přijala usnesení, v němž požaduje bezodkladné vytvoření centra specializovaného na léčbu akutních mozkových příhod (tzv. iktového centra)  v oblastní nemocnici Náchod tak, aby nedošlo ke zhoršení dostupnosti péče o pacienty regionu s cévní mozkovou příhodou. Ke starostovým obavám, že region bude pravděpodobně bez neurologie, uvedli na dotaz webu naše.broumovsko.cz představitelé Náchodské nemocnice, že se oddělení rušit nebude.

Zahájení provozu víceúčelového sálu Česko-polského infocentra v Broumově

Email Tisk PDF

ikino1

Prostory víceúčelového sálu Česko – polského infocentra v Broumově byly slavnostně otevřeny tento týden v pondělí.

Český rozhlas Hradec Králové začal vysílat z Broumova

Email Tisk PDF

V Broumově byla dnes ráno slavnostně otevřena regionální redakce Českého rozhlasu Hradce Králové. Na zahájení vysílá od 9 do 12 hodin dopolední Habaděj z broumovského kláštera.

Gymnázium Broumov zve na den otevřených dveří

Email Tisk PDF

gympl1

Den otevřených dveří pořádá v sobotu 27. listopadu 2010  od 9:00 do 12:00 Gymnázium Broumov. Pozvánka je určená nejen uchazečům o studium na čtyřletém i víceletém gymnáziu, ale i široké veřejnosti.

Víkend nabízí převážně divadelní představení

Email Tisk PDF

gympl2

Hned tři divadelní představení jsou očekávána o nadcházejícím víkendu v Teplicích nad Metují, v Polici nad Metují a v Meziměstí. Zacvičit si můžete s populární Olgou Šípkovou, pro zájemce motosportu je připraven film. Stále v regionu probíhá několik výstav, jedna z nich začne na gymnáziu v Broumově vernisáží.

Strana 288 z 299

Doporučujeme

Na vzniku domova pro seniory v Broumově se bude podílet kraj i město

domov

Pobytové zařízení pro seniory v Broumově je zase o kousek blíže k realizaci. Rada Královéhradeckého kraje schválila záměr spolupracovat s vedením města při přípravě
a stavbě domova pro seniory. Stejného názoru je i broumovské zastupitelstvo... celý článek

Poslední komentáře