Broumovsko

Středa 27.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy

Zprávy

Čarodějnické ohně zakázané nejsou, hasiči však varují před nebezpečím vzniku požárů

Email Tisk PDF

OHENŘeditel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl se shodl s hejtmanem kraje Jiřím Štěpánem, že se nebudou přijímat zákazová opatření v souvislosti s rozděláváním čarodějnických ohňů, ale o to větší je apel hasičů na dodržování pravidel požární bezpečnosti.

Od středy bude obnoven provoz sběrných dvorů pro odkládání odpadů

Email Tisk PDF

odpadObchodní společnost Marius Pedersen a. s. informovala, že od středy 29. dubna bude obnoven provoz sběrných dvorů. V Heřmánkovicích i v Broumově bude otevřeno ve středu od 14 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin.

V autobusech se v sobotu obnovuje odbavení cestujících

Email Tisk PDF

letakttttOd soboty 25. dubna budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Skončí tak dílčí mimořádné opatření, které Královéhradecký kraj spolu s dopravci přijal kvůli šíření onemocnění COVID-19. Cestující jsou nadále povinni dodržovat preventivní opatření. Četné kroky podnikli ve spolupráci s krajem také dopravci, takže cestování veřejnou dopravou je bezpečné.

Vyjádření hejtmana Královéhradeckého kraje k ukončení nouzového stavu

Email Tisk PDF

stepanHejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán se vyjádřil k případnému ukončení nouzového stavu.

Hrozba sucha – pomůže zádrž vody v krajině?

Email Tisk PDF

IMG 2097Letos nám jaro opět připravilo periodu dní bez deště. Může být příjemné, když venku svítí slunce a my můžeme vyrazit na výlet pouze v triku s krátkým rukávem. Ale pro přírodu a zemědělce takové počasí bez srážek nemusí být přínosem.

Studentky záchranářství Lucie Repáňová a Nela Volhejnová jsou přímo v první linii boje proti nemoci covid-19

Email Tisk PDF

holkytttttBývalé studentky Gymnázia Broumov, maturantky z roku 2018, studentky záchranářství, Lucie Repáňová a Nela Volhejnová, jsou přímo v první linii boje proti nemoci covid-19.

Vyjádření AOPK ČR ke dvěma bezprostředním pozorováním (pravděpodobně) vlků v CHKO Broumovsko

Email Tisk PDF

vlkV uplynulých dnech byla AOPK ČR, Správa CHKO Broumovsko, informována o dvou pozorováních vlků na velmi malou vzdálenost. Jelikož se tato setkání začala živě probírat na sociálních sítích a pracovníci Správy CHKO oba případy dodatečně prošetřovali, níže uvádíme k uvedeným setkáním krátký komentář. Ten vychází pouze ze zjištěných faktů.

Pokácené stromy, bariéra zeminy, nepřetržitý dohled. Tak to v těchto dnech vypadá nejenom na hraničním přechodu Janovičky

Email Tisk PDF

93419719 838687483272878 3881138976462995456 nOpatření na státní hranici s Polskou republikou bylo zavedeno v souvislosti s nouzovým stavem (který byl vyhlášen 16. 3. 2020 a stále trvá) a s ním souvisejícími mimořádnými nařízeními vlády a opatřeními ministerstva zdravotnictví k zamezení nekontrolovatelného šíření nákazy novým koronavirem. Poláci "stanují hned na čáře", z české strany sem několikrát denně zajíždějí policisté a armáda.

Občané aktivně spolupracují s policií při dodržování pravidel nouzového stavu

Email Tisk PDF

policieObčané na Broumovsku spolupracují s Policií ČR při kontrolách dodržování opatření - nošení roušek na veřejnosti, zákaz otevření provozoven a zákaz shlukování. Těchto kontrol na Broumovsku policisté každý den provádějí desítky.

Strana 3 z 346

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře